Tiyatro Okulu sınavları sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından hayata geçirilecek olan Tiyatro Okulu’nun sınavları devam ediyor. Tiyatro Okulu, başta üniv...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından hayata geçirilecek olan Tiyatro Okulu’nun sınavları devam ediyor. Tiyatro Okulu, başta üniversitelerde oyunculuk eğitimi almak isteyen gençler olmak üzere- kentimizde yaşayan daha fazla yurttaşımızı sanatsal eğitim olanaklarından yararlandırmak, tiyatro özelinde bilgi ve farkındalıklarını artırmak amacı taşıyor.
 
TOPLAM 40 ÖĞRENCİ ALINACAK   
15- 18 yaş aralığında 20 ve 18 üzerinde de yine 20 olmak üzere toplam 40 öğrencinin kabul edileceği ve ücretsiz eğitim görecekleri Tiyatro Okulu için başvuran toplam 210 aday, 3 Kasım Perşembe gününe kadar Yeni Tatbikat Sahnesi’nde sınav olacak. Her gün saat 10.00 ile 19.00 saatleri arasında gerçekleştirilen sınavın jürisinde Tiyatro Okulu Sorumlusu Veysel Sami Berikan’ın yanı sıra; Şehir Tiyatroları oyuncuları Fatih Sevdi, Aydın Sigalı, Ferdi Yıldız, Işık Öztorun, Ozan Şahin ve Ahsen Gül Ever ile Büyükşehir Belediyesi Psikologu Tülin Çizer yer alıyor.
 
ÜÇ KATEGORİDE SINAV YAPILIYOR
Kendi seçtikleri iki farklı tiyatro oyunundan birer tiradı ezberleyip oynama ve sergiledikleri oyunların yazar ve dönemlerine ilişkin bilgi donanımları ile sınav jürisi tarafından verilecek doğaçlamalar üzerinden yapılan sınavda başarılı olan öğrenciler ders yılı süresince Şehir Tiyatrosu Sanatçıları tarafından ücretsiz olarak Hareket, Doğaçlama, Diksiyon, Sahne Bilgisi, Sahne Uygulaması, Türk ve Dünya Tiyatro Tarihi, Oyun İncelemesi ve Oyun Sahnelenmesi eğitimleri derslerini görecek. Sınav sonuçları 5 Kasım’da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Şehir Tiyatroları internet adreslerinden ilan edilecek.

01 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR