Kuşkan: Geleceğimiz için sandığa gidin

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan Pazar günü gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimleriyle alakalı basın açıklaması gerçekleştirdi. İlk kez halkoy...

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan Pazar günü gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimleriyle alakalı basın açıklaması gerçekleştirdi. İlk kez halkoyu ile gerçekleştirilecek seçimle, 12. Cumhurbaşkanımızı belirleyeceğimizi hatırlatan Kuşkan, “Ülkemiz, geleceğimiz için sandığa gidin” ifadelerine yer verdi.

 

PROPAGANDA SÜRECİ

Aceleye getirilen ve ayrıntıları düşünülmeden hazırlanan Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu, adaylar arasında eşitsizlik yaratan bir propaganda süreci yaşanmasına neden olmuştur diyerek açıklamasını sürdüren Yalçın Kuşkan, “En büyük haksızlık, aday olacak tüm kamu görevlilerinin istifa etmeleri gerekirken adaylardan Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık görevinden ayrılmaması olmuştur” dedi.

 

SEÇİM YASAKLARI ÇİĞNENDİ

Bu konuda YSK’ya yapılan itirazın reddedilmesinin kurumların tarafsızlığına gölge düşürdüğünü ekleyen Kuşkan, “İlimizde de kampanya sürecinde seçim yasakları alabildiğine çiğnenmiştir. CHP olarak kural ve yasaklara aykırı en küçük bir davranış göstermememize rağmen, iktidar partisi adayı ile ilgili olarak yasa tanımaz bir tutum içinde olmuştur” şeklinde konuştu.

 

BAŞBAKANLIK SİSTEMİ GETİRİLECEK

Pazar günü geleceğimizi oylayacağız diyen Yalçın Kuşkan, “Irkçı, nefret suçu işlemeyi alışkanlık haline getirmiş, baskıcı, toplumu bölen ve ayrıştıran, kin tohumları eken bir Cumhurbaşkanı ile parlamenter demokratik sistem tamamen ortadan kaldırılacak ve diktatörlüğe kapı açan bir başkanlık sistemi getirilecektir” dedi.

 

SEÇİMLERE HAZIRIZ

Biz CHP olarak seçimlere hazırız diyerek sözlerini uzatan Kuşkan, “Tüm engellemelere rağmen, halkımızın sağduyusu ile Türkiye’nin Erdoğan tehlikesinden kurtulacağına inanıyoruz. Örgütlerimizle ve halkımızla seçim günü sandıklarda halkımızın oylarına sahip çıkacağız. Saygıdeğer halkımızı oy verme haklarını kullanmaya ve AKP dayatmalarına dur demeye çağırıyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.

08 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

SEÇMEN - 13-0 dan sonra hala çıkıpta halka ne yapacağını söyleyecek yönlendirecek kişinin il başkanı olması ne kadar arsızca yapılmış bir açıklama pes vallahi...

Yanıtla . 0Beğen 08 Ağustos 17:26
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR