KESK dönem sözcüsü Karakuş; “Saldırıyı lanetliyoruz”

KESK Dönem Sözcüsü Erdal Karakuş “IŞİD’in gerçekleştirdiği alçakça saldırı sonucunda en az 51 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, onlarca insanımız da yar...

KESK Dönem Sözcüsü Erdal Karakuş “IŞİD’in gerçekleştirdiği alçakça saldırı sonucunda en az 51 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, onlarca insanımız da yaralanmıştır. İnsanlıktan zerre kadar nasibini almamış, karanlık, istihbarat örgütlerinin kuklası vahşilerce gerçekleştirilen saldırıyı lanetliyoruz” dedi.

 

Karakuş basın açıklamasında, “20 Ağustos gecesi siyasal ve toplumsal yaşamımıza zifiri bir karanlık gibi çöktü! Antep Şahinbey ilçesi Akdere mahallesinde yapılan bir düğünde vahşet örgütü IŞİD’in gerçekleştirdiği alçakça saldırı sonucunda en az 51 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, onlarca insanımız da yaralanmıştır. İnsanlıktan zerre kadar nasibini almamış, karanlık, istihbarat örgütlerinin kuklası vahşilerce gerçekleştirilen saldırıyı lanetliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

“HEPİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”

Hepimizin başı sağ olsun diyen Karakuş “Hayatını kaybedenlerin yakınlarının acılarını yürekten paylaşıyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu son katliam ülkemizin tipik bir Ortadoğu ülkesine dönüştüğü, her gün bir ilinde, ilçesinde katliam gerçekleştiği, iktidar oyunları ve kavgaları uğruna vatandaşlarımızın kurbanlık koyun gibi kanlarının toprakları suladığı, baş aşağı gidişin hızlandığı bir sürece işaret etmektedir” dedi.

 

“ORTAKLAŞTIRDIĞIMIZ GÜNLER”

Karakuş “Bayramlarımız ve düğünlerimiz her tür siyasal amaç ve görüşten, etnik ve inanç farklılıklarından azade günlerdir. Bugünler halklarımızın aynı topraklarda bir arada yaşama iradesini perçinlediği, farklılıklarımızla birlikte geleceğe dair umutlarımızı ortaklaştırdığımız günlerdir. IŞİD denilen vahşet örgütü tam da bir arada yaşama irademize ve ortak geleceğimize yönelmektedir. AKP iktidarı ise ülkede ve Ortadoğu’da savaş,  gerilim ve kutuplaştırmaya dayalı politikaları ile katliam zeminini sürekli canlı tutmakta, ortaya çıkan tablo üzerinden adeta iktidarda kalmasının ne kadar elzem olduğu algısını yaratmaya çalışmaktadır” şekinde konuştu.

 

“KOKTEYL ÖRGÜT”

IŞİD’in, devletin resmi kurumları ile ne kadar içe içe geçtiği, devletin istihbarat örgütlerinin nasıl bir kollama içinde olduğu, 100 barış karanfilimizi yitirdiğimiz Ankara Katliamı iddianamesinde de açık delilleri ile ortadadır diyen Akkuş “Pek çok saldırı planından devletin istihbarat ve güvenlik güçlerinin önceden haberdar oldukları artık herkesin bildiği gerçeklerdir. AKP’nin konuya ilişkin Meclis araştırma önergelerinin tümüne ret oyu vermesi ise birçok şeyi daha anlaşılır kılmaktadır. Her IŞİD saldırısından sonra AKP yetkililerinin ve yandaş medyanın ısrarla birçok örgütü sayarak “kokteyl örgüt” üretmesi tamamen bir algı yönetimidir ve IŞİD’e yönelik tepkileri minimal düzeye indirme amaçlıdır” açıklamasında bulundu.

 

“ARTIK YETER”

Endişemiz odur ki, AKP iktidarı, bu tür katliamları bahane ederek OHAL ve dikta rejimini kalıcı hale getirmeyi,  meşruluk kazandırmayı amaçlamaktadır diyen Akkuş “OHAL ve dikta rejim katliam üretirken, katliamlarla da OHAL ve dikta rejimi kalıcılaştırılmaktadır. Artık yeter! Emekçilerin ve halklarımızın kanı üzerinden hesap yapmayın, çocuklarımıza, gençlerimize daha fazla kıymayın! Konfederasyonumuz barış ve demokrasiye hizmet etmeyen tüm politikaları, bu politikaları üretenleri ve hayata geçirenleri katliamların baş sorumlusu, planlayıcısı olarak görecektir” şeklinde konuştu.

Serkan BORLAK

 

24 Ağustos 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR