Doğa Koleji’nden t-MBA Zirvesi

    Düzenlenen zirvede, dünya çapında katıldıkları yarışmalarda başarılı neticeler elde eden öğrenciler de ödüllendirildi. t-MBA (MBA Foo Teenagers)...

 

 

Düzenlenen zirvede, dünya çapında katıldıkları yarışmalarda başarılı neticeler elde eden öğrenciler de ödüllendirildi. t-MBA (MBA Foo Teenagers) Eğitim Modeli ile bir ilke imza atarak MBS programını liseye taşıyan Doğa Koleji yönetici öğrenci uygulamaları, mesleki gözlem çalışmaları, seminerler ve MBS dersleriyle geleceğin liderlerini yetiştiriyor. Kocaeli Doğa Anadolu Lisesi Öğrenci Meclisi’nin organize ettiği Kocaeli t-MBA Zirvesi programına konuşmacı olarak KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, Okuu A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Emre Yıldız ve THY Bölgesel Uçuşlar Anadolu Jet Başkanı İbrahim Doğan katıldı. Açılış konuşmasını ise Doğa Okulları Genel Müdür Vekili Bünyamin Çelikten gerçekleştirdi.

 

t-MBA BAŞARISI

ÖDÜLLERLE TAÇLANDIRILDI

İngiltere’nin efsanevi salonu Excel’de eğitim materyalleri ve eğitim teknolojileri konusunda lider kurumları ağırlayan BETT Show 2013 fuarına, t-MBA eğitim modeliyle katılan Doğa Koleji, bir ilke daha imza atarak, BETT Show Yönetim Kurulu Üyesi Tansy Clark tarafından BETT Show’daki Tek İnovatif Okul’ ödülünü aldı. T-MBA modeli bu ödülün ardından 5-7 Mart tarihlerinde katıldığı dünyanın önde gelen eğitim kurumlarını Dubai’de buluşturan GESS Show 2013 Zirvesi’ne katılarak Dubai’den de ödülle döndü. Britannica Ansiklopedisi işbirliği ile GESS Show 2013 Zirvesi’ne katılan Doğa Koleji ‘En Başarılı Uluslararası Eğitim Modeli’ ödülü de GESS eğitim fuarı CEO’su Matt Thompson’un elinden aldı.

 

LİDERLER BİR ARADA

Uluslararası Akreditasyon Merkezi EdExcel tarafından onaylanan t-MBA eğitim modeli, küresel bir t-MBA organizasyonu kurarak, yeni bir kimlikle faaliyetlerine devam ediyor. t-MBA organizasyonunun danışman kurulunda; Britannica Uluslararası İş Geliştirme Direktörü Caroline Kennard, Harvard Üniversitesi Prof. Dr. Fernando Reimers, Apple eski eğitim koordinatörü Herve Merchet, Ecology and Environment Inc. Başkanı ve CEO’su Kevin Neumaier, Conscious Capitalism Inc, Radical Social Entrepreneurs ve The Free Cities Institute Kurucusu Michael Strong, GEMS okulu eski CEO’su Ralph Tabberer, Entrepreneur Consultants Limited Genel Direktörü Marcel Van Miert gibi uluslararası iş dünyası liderlerinden en tanınmış akademisyenlere kadar üst düzey isimler yer alıyor. Organizasyonun şu an itibariyle Rusya, İngiltere, Amerika, Finlandiya, Katar, Güney Afrika gibi dünyanın farklı ülkelerinden 500’den fazla kurumsal üyesi bulunuyor.

 

ÖĞRENCİ SAYIMIZ 70 BİNE ÇIKACAK

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Bünyamin Çelikten, “Öğrencilerimiz burada rol model insanların deneyimlerinde faydalanma imkanı buluyorlar. t-MBA modeli onların gelişimi adına çok güzel sonuçlar vereceğini biliyoruz. Dünyada çok farklı ülkelerden t-MBA modelini uygulamak adına çok ciddi talepler geliyor. Şu an dünyada 500’den fazla okul bu modeli uygulamaya başladı. t-MBA diploması olan öğrencilere ayrıca önem verileceğini biliyoruz. Bu programı tüm ülkeye yaymaya devam ediyoruz ve bunun karşılığını alıyoruz” dedi. Şu an 50 bin öğrencileri bulunduğunu belirten Çelikten, “Önümüzde ki yıl açacağımız okullarla birlikte bu sayı 70 bine çıkacak. Aynı marka çatısı altında dünyadaki en büyük okullar grubu unvanını elde etmiş durumdayız. Türkiye’ye ayrı bir değer katmış olacağız” diye konuştu.

 

YENİ YATIRIM YAPMALIYIZ

KOÜ Rektörü Sezer Komsuoğlu ise, “Türkiye’nin marka değerlerine ihtiyacı var. Kurulan kurumlar çok uzun süre yaşatılamıyor. t-MBA’yi iyi dinlerseniz o zaman her biriniz bir mevkide olacaksınız. Türkiye, dünyanın 15. en büyük ekonomisidir. Bizi alsın mı almasın mı diye düşünen AB içerisinde de en büyük 6. ekonomisiyiz. Ancak buna rağmen halen bazı sorunlarımız var” dedi. Üniversitelerde katma değeri yüksek ya da yüksek teknolojiye hizmet verecek araştırmalar gerçekleştiremediklerini ifade eden Komsuoğlu, “Üst yapıda sorunumuz yok. Ama artık yüksek teknolojiye ve araştırmaya yatırım yapmamız gerekiyor. Doğa Koleji bunu gördü ve t-MBA modeline geçti. Dileğim, Doğa Koleji’nin bir marka değer olması” ifadelerini kullandı. Komsuoğlu ayrıca Doğa Koleji öğrencilerinin KOÜ’yü seçmelerini de istedi. Konuşmaların ardından dünya çapında yapılan yarışmalara katılan ve başarılı sonuçlar elde eden Doğa Koleji öğrencilerine plaket takdimi yapıldı.

05 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR