Matematik kaygısı nasıl sonlandırılır?

Özel KYÖD İlköğretim Okulu’nda öğrencilere matematiği sevdirmeye yönelik etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Kocaeli Üniversitesi’nin (KOÜ) desteğiy...

BÜYÜT

Özel KYÖD İlköğretim Okulu’nda öğrencilere matematiği sevdirmeye yönelik etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Kocaeli Üniversitesi’nin (KOÜ) desteğiyle düzenlenen “Kaygısız Matematik” seminerlerine öğretmen ve veliler de katılıyor.

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel KYÖD İlköğretim Okulu’nda öğrencilerin matematiğe karşı ilgisini arttırmak ve sevdirmek amacıyla sürdürülen çalışmalardan çok olumlu sonuçlar alınıyor. Bu kapsamda Kocaeli Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Kaygısız Matematik” konulu seminerlerin ilki velilere yönelik gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Hülya Kodal Sevindir, okul salonunda büyük ilgiyle dinlenen sunumunda Matematik kaygısının ne olduğunu, her yaşta farklı nedenlerle nasıl oluştuğu yaşanan örnekleriyle dile getirdi.

MATEMATİKTEN KORKMAYIN!
Matematik kaygısı nasıl sonlandırılabilir sonusu için ise velilerin nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattı. Matematik öğretmenleri Güler Telli ile Sevgül Vurmaz da “Matematik günlük hayatımızın önemli bir parçası. Kocaeli Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile öğrencilerimize bunu daha çok hissettirmek istiyoruz. Amacımız matematikten korkmayan, matematiği severek öğrenen öğrenciler yetiştirmek.” şeklinde konuştu. Velilere yönelik seminerin sona ermesiyle Kurucu Vekili Ufuk Topaloğlu ve Okul Müdürü Seraceddin Ayyıldız, Yrd. Doç. Dr. Hülya Kodal Sevindir’e çiçek ve teşekkür belgesi verdi.

25 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR