Moğolistan’dan yatırım çağrısı

        Ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla Kocaeli’ne gelen Moğolistan İstanbul Başkonsolosu Munkhochır Enebish, Büyükşehir Belediye...

BÜYÜT

 

 

 

 

Ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla Kocaeli’ne gelen Moğolistan İstanbul Başkonsolosu Munkhochır Enebish, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Büyükşehir Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş da hazır bulundu.

 

TÜRKİYE’Yİ SEVİYORUM

Türkiye’den mezun olduğunu söyleyen Moğolistan İstanbul Başkonsolosu Munkhochır Enebish, “İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm bölümünden mezun oldum. Türkiye’yi çok seviyorum. Ülkeme dönüp orada hizmetler verdim. Yaklaşık 2 aydır da Moğolistan İstanbul Başkonsolosu olarak görev yapıyorum. Hem Türkiye’ye, hem de Moğolistan’a faydalı olmak ve ikili ilişkileri geliştirmek istiyorum” dedi.

 

İLİŞKİLERİN ARTACAK

Son yıllarda Moğolistan-Türkiye ilişkilerinin geliştiğini söyleyen Enebish, “Vizelerin de kaldırılmasıyla her iki ülke arasındaki ilişkinin daha da artacağını düşünüyorum. Zaten bu ilişkilerin arttığının göstergesi de Moğolistan’a yapılan uçak seferlerinin haftada üç güne çıkması. Bundan son derece memnunuz” diye konuştu. Sanayi ve ticaret hacminin artırılması için ziyarette bulunduklarını söyleyen Enebish, “Kocaelili yatırımcıların Moğolistan’a yatırım yapmasını istiyoruz. Moğolistan, Türk yatırımcılar için büyük fırsatlar sunuyor” dedi.

 

TÜRKİYE’NİN SANAYİ KENTİ

Kocaeli’nin 1 milyon 700 bin nüfusuyla Türkiye’nin önemli kentlerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli, Türkiye’nin sanayi kenti. Türkiye’deki üretimin yüzde 15’i burada gerçekleşiyor. Bizler sanayici ve işadamlarımıza bu konuda öneriler de bulunacağız. Siz de ziyaret ederek anlatın. İnanıyoruz ki dost ve kardeş ülke Moğolistan ile ilişkilerimiz artarak sürecek” ifadelerini kullandı.

 

08 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR