Doğan, KEV Üniversitesi için yer gösterdi: Cephanelik

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, KEV Başkanı Sefa Sirmen’i ziyaretinde vakfın üniversite projesinin isabetli olduğunu söyledi, “Cephanelik bölgesi...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, KEV Başkanı Sefa Sirmen’i ziyaretinde vakfın üniversite projesinin isabetli olduğunu söyledi, “Cephanelik bölgesine vakıf üniversitesi kurulabilir” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, kısa adı KEV olan Kocaeli Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. KEV Başkanı Sefa Sirmen ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Başkan Doğan, kentin geleceği ile ilgili hedef ve düşüncelerini vakıf yöneticileri ile paylaşırken, KEV’in üniversite için yer talebine de yeşil ışık yaktı. Ziyarette Vakıf Başkanı Sefa Sirmen, KEV’in yaptığı çalışmalardan söz ederek, hedeflerinin kente bir üniversite daha kazandırmak olduğunu söyledi.

VAKIF ÇALIŞMALARI ÖRNEK OLDU
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, KEV yönetiminin yaptıkları çalışmaların önemine atıfta bulunarak “Vakıf çelenkleri konusunda iyi bir örnek oldunuz. Eğitime kullanılacak gelir sağlama yolunda, pek çok kuruluşun aynı yöntemi takip etmesine yol gösterdiniz” dedi. Aralarında Kocaeli eski Milletvekili İsmail Kalkandelen ile siyaset, spor ve iş dünyasının kentimizdeki önemli isimlerinden Metin Uçar, Murat Güven, Hayati Terzi, Kadir Kurt ve Kenan Yenilmez’in de yer aldığı görüşmede Başkan Doğan, KEV’in üniversite projesine yeşil ışık yaktı.

CEPHANELİK BÖLGESİNE ÜNİVERSİTE
Başkan Doğan, “Bu kentin çok yüksek bir potansiyeli var. Bu potansiyel de gösteriyor ki, bu kente bir üniversite daha yakışır. Ayrıca yurt sorunu konusunda da vakfınızın bu yönde çalışmalar yapmasının isabetli olacağını düşünüyorum” dedi. Başkan Doğan Cephanelik Bölgesinde eğitim için ayrılan 300 dekarlık alanda bir vakıf üniversitesinin rahatlıkla yaşama geçirilebileceğini de sözlerine ekledi. İsmail Kalkandelen ise Kültür Tepesi Projesi’nin hayali olduğunu söyledi, Doğan’ı tebrik etti.

13 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR