“98 gün sonra iktidarız”

Cedit Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen CHP’nin İzmit adayı Sefa Sirmen, iddialı açıklamalar yaptı. Kendi döneminde yapılan yatırımlardan sö...

BÜYÜTCedit Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen CHP’nin İzmit adayı Sefa Sirmen, iddialı açıklamalar yaptı. Kendi döneminde yapılan yatırımlardan söz eden Sirmen, “98 gün sonra halkımızla birlikte iktidarız” dedi

Tarihi Çınarlı Simit Fırını Sahibi Murat Dönen, CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen’i, düzenlediği kahvaltılı toplantı ile Cedit Mahallesi sakinleri ile buluşturdu. Düzenlenen kahvaltıya CHP Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, meclis üyesi Fahri Örengül, eski milletvekili Hikmet Erenkaya, Cüneyd Özkürkçügil, Cedit Mahallesi Muhtar adayı Onur Akın ve çok sayıda partili katıldı.

BAŞKA ÜLKELERDE
HÜKÜMET DEĞİŞİR
Toplantıda konuşan CHP Milletvekili Haydar Akar, ülke gündemini sarsan yolsuzluk olayının dünyanın en büyük yolsuzlularından biri olduğunu vurguladı. Akar, “Bu olay başka ülkelerde olsa hükümet düşer, yer yerinden oynar. Bizde hala bunlar İsrail’in, Mossad’ın oyunları deniyor” diye konuştu.

SANDIĞI DEĞERLENDİRİN
Hükümetteki herkesin istifa etmesi gerektiğini dile getiren Akar, “Soygun Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’de de var. Yıldız Konutları’nda vatandaşı 14 milyon lira soydular” dedi. En borçlu belediyenin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olduğunu da belirten Akar, “Sandığı değerlendirelim. İzmit’ten başlayarak tüm Türkiye’ye sosyal belediyecilik nasıl yapılırmış gösterelim” şeklinde konuştu.

20 MİLYON DOLAR NEREDE?
Akar’ın ardından söz alan CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, harcanan 20 milyon doların nerede olduğunu sorarak, “10 yıldır hiçbir değişme yok. 20 milyon dolar harcanıyor ancak Bostancı Sokağı’nda elektrik telleri hala yer altında değil” dedi. Belediye başkanlığı döneminde yapılan Yuvacık Barajı’nın, Türkiye’de bir belediyenin yaptığı ilk baraj olduğunu vurgulayan Sirmen, “Doğalgazı da ilk biz getirdik. O zamanlar bize pahalı diyorlardı, şimdi kendileri daha da pahalıya satıyorlar” diye konuştu.

98 GÜN KALDI
İzmit’in kendisinden önce çöp kokusundan durulmayan bir yer olduğunu söyleyen Sirmen, şöyle konuştu: “İzmitliler denize dökülen çöpün kokusundan duramıyordu. Biz Türkiye’nin ilk çöp fabrikasını kurduk. Bu kadar zaman geçti, hala bir benzeri yapılamadı. İzmit’in bir havası kalmadı. Bu kente yazık ediyorlar. Ancak kurtuluş yakın. 30 Mart seçimlerine 98 gün kaldı. Seçim günü geldiğinde İzmit’in yıldızı yeniden parlayacak.”

30 MART KUTULUŞ TARİHİ
İl başkanı Yalçın Kuşkan ise, başkan adaylarının büyük oranda belirlendiğini ifade ederek, “Büyükşehir adayımız da yakın bir zamanda belli olacak” dedi. Sadece İzmit’te değil tüm Kocaeli’de başarılı olacaklarına inandığını vurgulayan Kuşkan, “30 Mart’ı İzmit’in kurtuluşu olarak görüyorum” diye konuştu.

22 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR