Derince’de işyerlerinin çalışma saatleri belirlendi

Derince Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, işyerlerinin açma ve kapama saatlerini belirleme yetkisinin belediye encümeni...

BÜYÜT

Derince Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, işyerlerinin açma ve kapama saatlerini belirleme yetkisinin belediye encümeninde olduğunu belirtilerek, “Belediyemiz Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma ile 5393 sayılı belediye kanunu ve 10/08/2005 tarih ve 25902 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan İşyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelik hükümlerine istinaden ilçemiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile diğer işyerlerine ait açılış kapanış saatleri belediye encümeni tarafından yeniden belirlenmiştir.

 

BELEDİYE WEB SİTESİ

Alınan karara göre kahvehane, internet salonu, oyun yeri (playstation salonu), düğün salonu, çay bahçesi, hamam v.b. umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin kapanış saatleri 00:00 olarak belirlenirken; diğer işyerleri için de saat: 20:00 ile 00:00 arasında kapanış saatleri belirlenmiştir. Açılış saati 07:00 olarak belirlenen işyerlerinin ayrıntılı olarak kapanış saatleri bilgilerine işyeri sahipleri ve vatandaşlarımız belediyemiz web sitesinden (www.derince.bel.tr) ulaşabilirler.” dendi.

 

SAATLERE UYUN

Konu ile ilgili belediye yetkilileri yaptıkları açıklamada, işyeri sahiplerinin açılış kapanış saatlerine riayet etmelerini, insan ve çevre sağlığı açısından daha duyarlı olarak işletmelerinde faaliyet göstermelerini isteyerek; alınan kararların dışında faaliyette bulunan işyerleri için gerekli cezai işlemlerin de uygulanacağı hatırlatıldı.

21 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR