CHP, DİSK’in 46’ncı yılını kutladı

CHP İl Örgütü, DİSK’in 46’ncı kuruluş yıldönümü olması münasebetiyle dün Genel İş Sendikası’na ziyarette bulunduDİSK’in 46’ncı kuruluş yıldönümü olmas...

BÜYÜT

CHP İl Örgütü, DİSK’in 46’ncı kuruluş yıldönümü olması münasebetiyle dün Genel İş Sendikası’na ziyarette bulundu
DİSK’in 46’ncı kuruluş yıldönümü olması nedeniyle CHP İl Örgütü dün Genel İş Sendikası Kocaeli Şubesi’ne ziyarette bulundu. Ziyarete CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ve CHP’li üyeler katılım gösterdi. Sivil toplum örgütlerine gerçekleştirdikleri ziyaretlerin devam ettiğini belirten Kuşkan, “Ziyaretimizi DİSK’in kuruluş yıldönümüne denk getirmek istedik. Bu amaçla geldik. DİSK ülkemizin sosyal, politik sorunlarına da duyarlılık gösteriyor” dedi.

“HER KONUDA FİKİR ÜRETİYORUZ”
Kuşkan’dan sonra söz alan Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu anlamlı günde bizi ziyaret etmiş olmanızdan büyük sevinç duyduk. DİSK sadece işçi sınıfına yönelik değil her konuda fikir üreten bir kurumdur. Geçmiş dönemlerdeki tüm işçi önderlerimizi bir kez daha anıyorum. Onların emanetini aynı heyecanla sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“KIDEM TAZMİNATI FONA DÖNÜŞTÜRÜLMEMELİ”
Sözlerini sürdüren Küçük, “Kapitalizmin hakim olduğu bu günde emek mücadelesi oldukça zorlaştı. Emeğiyle geçinen insanların ailelerine sunabileceği koşullar yok. Yerel yönetimlerde örgütlüyüz. Sosyal anlamda işçi arkadaşlarımızın tüm haklarını korumaya çalışıyoruz. Örnek olacak işler yapıyoruz. Kıdem tazminatının fona dönüştürülmesini de kabul etmiyoruz. Bir an önce çözülmeli” şeklinde konuştu.

13 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR