Baran: Hereke sahili ile mavi bayrağa adayız!

AKP Körfez İlçe Başkanlığı’nın 63’üncü İlçe Danışma Meclisi, Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir ara...

AKP Körfez İlçe Başkanlığı’nın 63’üncü İlçe Danışma Meclisi, Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya gelmek üzere Ankara’da bulunan il başkanı Şemsettin Ceyhan katılmadı. Ceyhan’ı İl Başkan Vekili Mehmet Uzunoğlu temsil ederken ilçe başkanı Osman Badem’in ev sahipliğindeki danışma meclisinde Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, milletvekili aday adayları, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

 

10 YILDA BİR DARBE

Danışma meclisinin açılışında konuşan ilçe başkanı Osman Badem, “Önümüzde genel seçimler var. Yenilenen kadromuzla 7 Haziran’a hazırlanıyoruz. Hedefimize yine ulaşacağız. Türkiye siyasi tarihinde badireler atlatmıştır. Her 10 yılda bir ülkemizde darbeler yaşanmıştır. 28 Şubat sürecinde milletin üzerinden tanklar geçti. AKP’nin kurulması ile milletimizin iradesi yeninden hayata geçmiştir. İlçemizdeki çalışmalarımız devam ediyor. Milletin AK Parti’ye olan güveni tamdır. Yeni anayasa hazırlanmalı. Gençlerimizle birlikte önümüzde kimse geçemez” dedi.

 

“3 BİN ÖĞRENCİ OKUYACAK”

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ise geride kalan bir yıllık çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Baran “Eğitime yönelik çalışmalarımız sürüyor. Binlerce öğrencimize burs veriyoruz. Belediyemizin eski hizmet binasını KOÜ’ye tahsis ettik. Bina yıkılarak 7 bin 500 metrekare alana üniversite binası inşa edilecek. Gelecek yıl öğrenci alımı başlayacak. 4 yıl sonra okuyan öğrenci sayısı 3 bin olacak” dedi.

 

İLİMTEPE’YE ÜNİVERSİTE

7 Nisan’da yüzme havuzunun açılışının yapılacağını dile getiren Başkan Baran, “ayrıca Hereke sahilinde düzenlememiz yapıldı. 4 km uzunluğundaki bu sahille mavi bayrağa adayız. 2 katlı kapalı pazaryeri yaptık. Pazarın üzerinde kültür merkezi olacak. İlimtepe için üniversite çalışmamız vardır. Burası için iki üniversite ile görüşmelerimiz oldu. olmuştur” dedi.

 

CEYHAN KATILMADI

Daha sonra konuşan İl Başkan Vekili Mehmet Uzunoğlu ise, Şemsettin Ceyhan’ın Ankara’da bulunması nedeniyle toplantıya katılamadığını söyledi. Yeni bir sürece girdiklerini dile getiren Uzunoğlu, “Girdiğimiz 9 seçimden başarıyla çıktık” dedi. Uzunoğlu ayrıca, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmaları üstü kapalı şekilde yorumladı.

 

“KARDEŞLERİMİZ BİZE ZARAR VERDİLER”

AKP’de siyasi ihtiras duygularına yer olmadığını söyleyen Uzunoğlu, şöyle konuştu: “Engel çıkaranları milletimiz bertaraf edecektir. Kardeş dediklerimiz bize zarar verdiler. Sağlanan imkanları farklı yollarda kullandılar. Biz burada yanıldık. Yeni Türkiye temelleri atılırken bu yanılgı bir daha yaşanmayacaktır. Son günlerde yaşanan hadiseler milletimiz ve teşkilat tarafından izleniyor. AKP’de siyasi ihtiras duygularına yer yoktur.”

 

BAŞBAKAN SON NOKTAYI KOYDU

Bu soruna Başbakan Davutoğlu’nun son noktayı koyduğunu dile getiren Mehmet Uzunoğlu, “Parti kuralları herkes için işliyor. Son noktayı Başbakanımız koymuştur. Parti büyüklerimiz kamuoyunda birbirlerini eleştirmeleri doğru değildir. Genel Başkanımız 7 Haziran hedefini yüzde 65 olarak gösterdi. Başarılarımız nedeniyle bu hedef konuldu. Bize düşen görevimizi en iyi şekilde yerine getirmektir” dedi.

 

STK TEMAYÜLÜ

Geçtiğimiz günlerde yapılan STK temayülü ile ilgili olarak da konuşan Uzunoğlu, “Bizimle aynı düşüncede olmayan STK’larımızın da görüşlerini aldık. 772 STK temayüle katıldı. Muhalefet partilerinin yaptığını herkes görüyor. Meclis üyelerini belirlerken CHP birbirine girdi. İktidar olmamız boşuna değildir” dedi.

 

ALTUNYUVA’YA ELEŞTİRİ

Uzunoğlu’nun son hedefinde ise CHP İl Başkanı Cihat Altınyuva vardı. Altunyuva’nın İbrahim Karaosmanoğlu hakkında yaptığı açıklamaları eleştiren Uzunoğlu, “CHP’nin ülkeye verdiği zararı 50 sene daha uğraşarak ancak temizleriz. Bu kenti 75 yılda düzeltemeyiz. Altunyuva’nın laf söyleme şansı yok” şeklinde konuştu. Serkan BORLAK

26 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR