İrfan Kabaloğlu başkan seçildi

Tes İş Sendikası Adapazarı Şubesi’nde önceki gün yapılan genel kurulda İrfan Kabaloğlu tek aday olarak girdiği seçimde yeniden başkanlığa seçildi. Şub...

BÜYÜT


Tes İş Sendikası Adapazarı Şubesi’nde önceki gün yapılan genel kurulda İrfan Kabaloğlu tek aday olarak girdiği seçimde yeniden başkanlığa seçildi. Şube genel sekreterliğine ise Naci Çolak seçildi. Kabaloğlu öncelikli işlerinin örgütlenmek olduğunu söyledi
Tes-İş Sendikası Adapazarı Şubesi 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı Sapanca Özkum Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Programa Tes-İş Genel Başkan Yardımcısı Hasan Tahsin Zengin, Genel Sekreter Mustafa Şahin, Genel Mali Sekreter Sedat Çokol, Genel Teşkilat Sekreteri İsmail Bingöl, Genel Mevzuat Sekreteri Mehmet Solak, Genel Eğitim Sekreteri Feridun Yükselir, AKP Adapazarı Belediye Başkan Aday Adayı Mutlu Işıksu ve delegeler katıldı.

“ÖNCELİĞİMİZ ÖRGÜTLENMEK”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Tes-İş Şube Sendikası Başkanı İrfan Kabaloğlu, genel kurulun hayırlara vesile olmasını dileyerek, sendikacılık anlayışlarının gelir dağılımında adalet ve ürettikleri hizmetlerden pay alarak insanca yaşamak olduğunu belirtti. Kabaloğlu, “Örgütlenmeler her zaman önceliğimiz olmuştur. Bazı kurumlarda özelleştirmeler yapıldı. Ancak bu durum bizim sendikacılık faaliyetlerimizi durduramadı. Sendikal hareket zorlukları aşacak güçtedir” dedi.

EĞİTİMLER
Taşeron çalışanlarının iş rejimini bozduğunu ve verimliliği azalttığını ifade eden Kabaloğlu, “Örgütlenmeler sendikacılar için ibadettir. Allah bize bu örgütlenmeyi nasip etti. Hepimize hayırlı olsun” dedi. Sendika faaliyetlerinden bahseden Kabaloğlu, “Şube binamıza eğitim salonu kazandırdık. Bundan başka sendikalar da faydalanıyor. İllerde yaklaşık 2 bin hocamızla eğitim verdik. Bu eğitimlere devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Genel kurula mevcut başkan İrfan Kabaloğlu tek aday olarak girdi. Ancak Şube Sekreterliğine mevcut şube sekreteri Habip Gül ile beraber Naci Çolak da aday oldu.

SEÇİM YAPILDI
Konuşmaların ardından seçime geçildi. Kabaloğlu güven tazeleyerek yeniden başkan oldu. Kabaloğlu’nun yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu: Şube Sekreteri Naci Çolak, Şube Mali Sekreteri Hasan Arıcı, Şube Teşkilat Sekreteri Soner Gülsün, Şube Eğitim Sekreteri Rıdvan Akın.
Denetim Kurulunda ise Zeki Gezgin, İlhan Özdemir, Şenol Seymen yer aldı.
Disiplin Kurulu Fevzi Kurt, Zeki Yalçın, Burçin Başçı olarak belirlendi.
Üst Kurul Delegeleri İrfan Kabaloğlu, Dursun Yılmaz, Ergün Karagöz, Hakan Kapankaya, Rasim Özdil, İsmail Serim, Hakan Bugan, Muammer Durmuş, Oğuz Gökmen Şahin, Nedim Sancak, Hasan Göçenler, Abdullah Ak, Mutlu Aklın ve Habip Gül isimlerinden oluşturuldu.

01 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR