MAP Kavaklıspor Kulübü Başkanı Halil Zengin açık ve net konuştu:

Karakter açısından zengin bir kulübüz2.Küme’de şampiyon olup 1.Küme’ye direkt çıkan MAP Kavaklıspor Kulübü Başkanı Halil Zengin, yeni sezonda da şampi...

BÜYÜT

Karakter açısından zengin bir kulübüz
2.Küme’de şampiyon olup 1.Küme’ye direkt çıkan MAP Kavaklıspor Kulübü Başkanı Halil Zengin, yeni sezonda da şampiyonluğu başarabileceklerine inandıklarını açıkladı. Yaş ortalaması 19 olan genç futbolcularıyla gurur duyduğunu belirten Zengin, sıkıntıları da bir bir dile getirdi… İşte ilgiyle okuyacağınızı umduğumuz röportaj…

AMATÖR RUH KALMADI
Amatör takımın sıkıntıları nelerdir?
-1980 ile 95 arasındaki amatör ruhun kalmaması, şimdiki yöneticileri birinci dereceden etkileyen etken. O zaman futbolcular amatör ruhla oynuyorlardı, işin içinde maddiyat yoktu. Özverili oynuyorlardı. Bu da yöneticilerin işini kolaylaştırıyordu. Şimdi ise, 17 yaşında 'futbol oynayayım, para kazanayım' zihniyeti var. İkinci derecedeki sıkıntımız da idman sahaları. Rahat bir şekilde çalışacağımız saha yok. Rahat ortamda idman yapmak istiyoruz. Bekirpaşa Grubu olarak bu sıkıntıyı bu sene aşmayı düşünüyoruz.
Peki bu sıkıntıyı ne şekilde aşmayı düşünüyorsunuz? Yeni bir proje mi var?
-İzmit Belediyesi'nin Cephaneliğe yapacağı tesislerin Ağustos Eylül'e yetişmesi planlanıyor. Saha projesine güveniyoruz. Yeşilova'da 6-7 takım idman yaparken, şimdi yapılacak olan bu sahaya bölüneceğiz. Daha rahat bir ortamda idmanlarımızı devam ettireceğiz.

Bu yıl Şampiyonluğu bekliyor muydunuz?
-Biz şampiyonluğu U-19'da bekliyorduk. U19'a göre plan yapmıştık. U19 bizim çok önem verdiğimiz bir ligdi. Çünkü, geçen sene U19'da şampiyonluk almıştık. U19'a 10 transfer yaparak girdik. Hedefimiz Play-Off'lara kalmaktı. Bir noktaya kadar ilerledik. Çayırova Belediyesi birinci olarak Türkiye Şampiyonasına çıktı. Açıkçası bu bizi üzdü. Çünkü, topçuların oraya çıkması büyük bir moraldi.

Sahip olduğunuz imkanlarla başarınızı yeterli görüyor musunuz ?
-Mahalle kulübü olarak A takım şampiyonluğu bizim için büyük bir başarı idi. İkinci amatörde şampiyon olup, birinci amatöre çıkma başarısı gösteren başka bir mahalle kulübü yoktur.

GENÇLERLE ŞAMPİYON OLDUK
Grubunuzu nasıl değerlendiriyorsunuz?
-A Takımı maçları genç takım maçlarından 6-7 maç sonra başlayacaktı. Baktık ki futbolcularımız şampiyonluğu kaldırabilecek yetenekteler. Gönlümüz de her zaman olan ama hedef olarak belirlemediğimiz A Takım şampiyonluğunu da aldık.

ETKİNLİKLERE ÖNEM VERİYORUZ
Geçen sezonu, oyuncuların performansları ile değerlendirir misiniz?
-Bizim birinci hedefimiz centilmenliktir. Amacımız, sporu spor gibi yapmaktır. İlk etkinliğimiz Bağçeşme'deki yaşlılar yurdunu ziyaret ettik. İkinci etkinliğimiz ise, hakem Yusuf Say hocamızı çağırdık. O da topçularımıza sporcunun sahada duruşu, hakeme karşı davranışları hakkında seminer verdi. Üçüncü olarak ise, bire bir futbolcularımızın ailelerini sezon boyunca ziyaret ettik. Daha sonra da sezon öncesi ilk maça çıkarken, kulüp kurucularımızın mezarlıklarını ziyaret ettik. Bu şekilde maddiyat ile ölçülmeyecek bir sinerji elde ederek ilk maça çıktık. Futbolcularımız ile bir aile ortamı kurup, duygusal ilişkiler içine girdik.

Birinci kümedeki hedeflerinin nelerdir?
-Bu seneki hedefimiz şampiyonluk, bu hırsımızdan kaynaklanmıyor. Futbolcularımız başarısı bizi şampiyonluk hedefine itiyor. Ağabeylik yapacak pozisyonda 5 transfer yapıp, 4 Temmuz'da Şampiyonluk Provası altında idmanlara başlayacağız.

27 Haziran 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR