Emeklilerin zam isyanı

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osman Kılıç, doğalgaz ve elektriğe yapılan zamlara tepki gösterdi. Yapılan yüzde 9’luk zam...

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osman Kılıç, doğalgaz ve elektriğe yapılan zamlara tepki gösterdi. Yapılan yüzde 9’luk zam oranının yüksek olduğunu dile getiren Kılıç, “Kaşıkla verdiklerini kepçeyle geri aldılar. Hükümet maaşlarımızı yükseltirken çok cimri. Ama zam yaparken çok cömert” dedi.

 

BELİMİZ BÜKÜLECEK

Maaş zammı ile doğalgaz ve elektriğe yapılan zam arasında yüzde 4 fark bulunduğunu kaydeden Kılıç, “Emekliler zaten kıt kanaat zor geçiniyor. Bu zamlarla emeklilerin beli iyice bükülecek. İşçi ve memur emeklileri arasındaki maaş farkı zaten çok büyük. Devlet bu aradaki uçurumu kapatmalıdır. Bir SGK emeklisi bin lira maaş alırken diğer 3 bin 500 lira almamalı. Bu bir haksızlıktır” diye konuştu.

 

“BAYRAMI UNUTTUK”

Şubenin 2. başkanı Sami Tezer de, bayramın ardından yapılan zamlar nedeniyle zorda kaldıklarını kaydetti. Tezer, “Enerji Bakanı, Avrupa’dan daha ucuz elektrik ve doğalgaz kullandığımızı söylüyor. Ama bunu söylerken emeklilerin durumundan haberdar değil” açıklamasında bulundu. Mali sekreter Mehmet Ürer de, emeklilere değer verilmediğini gördüklerini söyledi. Öte yandan dernek üyesi emekliler de açıklamalarında elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar nedeniyle tepki gösterdi.

14 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR