“CHP, yamalı bir bohça gibi”

AKP İl Başkanlığı’nın düzenlediği il istişare kurulu toplantısı dün Seka Park Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Mahmut Civelek,...

BÜYÜT

AKP İl Başkanlığı’nın düzenlediği il istişare kurulu toplantısı dün Seka Park Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP’yi yamalı bir bohçaya benzetti

Seka Park Otel’de düzenlenen il istişare kurulu toplantısına AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve istişare kurulu üyelerinin yanı sıra, AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker de katıldı. İstişare kurulu üyelerinin hep birlikte yaptıkları kahvaltının ardından sözü İl Başkanı Mahmut Civelek aldı. Civelek yaptığı konuşmada CHP’ye ve MHP’ye yüklendi. Civelek’in ardından İlyas Şeker de kısa bir konuşma gerçekleştirdi ve toplantıdan ayrıldı. Açılış konuşmalarının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

“KENDİ ARALARINDA ANLAŞAMIYORLAR”
Toplantıda açılış konuşmasını ev sahibi olan İl Başkanı Mahmut Civelek gerçekleştirdi. Civelek konuşmasında muhalefet partilerini hedef aldı. Civelek, “CHP araba sürerken arabanın burnuna bakıyor. Önemli olan karşıyı görebilmek. 2014’te çakılı kalmışlar. Biz 2023 hatta 2071 diyoruz. Geçenlerde seçim çalışmalarını faydalı hale getirebilmek için bir Fransız şirketiyle anlaşmışlar. Şirket demiş ki halkla yakın olun. Bunun üzerine kendi vekilleri tweet atmış ve ‘Fransızlara gerek yok, halka Fransız olmayalım yeter’ ifadesini kullanmış. Vaziyet ortada, daha kendi aralarında anlaşamıyorlar” dedi.

“BİZDEKİ SAMİMİYET KİMSEDE YOK”
En samimi parti olarak kendilerini gösteren Mahmut Civelek, hiçbir partide böyle bir dayanışma olmadığını iddia etti. Civelek, “Bizdeki samimiyet hiçbir partide yok. CHP’nin ve MHP durumu ortada. CHP, yamalı bir bohça gibi. Her an patlayabilir. Bir de bize bakın. Takdiri size bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

“KOCAELİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK”
Kocaeli’deki teşkilat çalışmalarının tüm Türkiye’ye örnek teşkil ettiğini belirten AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, belediyelerin ve teşkilatların çok koordineli çalıştığını ifade etti. Şeker, “Kocaeli’deki teşkilat çalışmaları, vekiller, başkanlar ve belediye başkanları arasındaki uyum hiçbir yerde yok. Bu çalışmalardan dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.
“GERÇEKTEN İŞİ ÇOK ZOR”
Mahmut Civelek’in işinin zor olduğunu belirten İlyas Şeker, “Diğer il başkanımız 13 belediyenin tamamını almıştı. Şimdi başkanımızın hedefi oyu daha da yukarılara çekmek. Gerçekten işi çok zor” şeklinde konuştu. İlyas Şeker, konuşmasının ardından başka bir toplantıya katılacağı için istişare kurulu toplantısından ayrıldı. Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

09 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR