Karamürsel’de Öğretmenler Günü özel konseri

Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konserde birbirinden güzel sanat müziği eserleri seslendirildi.   Karamürsel halkının yoğun...

BÜYÜT

Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konserde birbirinden güzel sanat müziği eserleri seslendirildi.

 

Karamürsel halkının yoğun ilgi gösterdiği konserde Karamürsel Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu Şef Sevinç Dikici önderliğinde 25 kişilik koro ekibi salonu dolduran davetlileri mest etti.

Karamürsel Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü Özel Konserine katılan davetlilere Belediye görevlileri tarafından karanfil verildi.

 

BAŞKAN YILDIRIM’DAN ÖĞRETMENLERE SÜRPRİZ

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım yapmış olduğu konuşmada tüm öğretmenlerin 24 kasım öğretmenler gününü kutlayarak “Saygıdeğer misafirler ve sevgili Karamürselliler özellikle bu gecede bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Sevinç Hocamızın nezdinde bu akşam bizlere çok güzel bir müzik ziyafeti veren Koromuzu ve saz arkadaşlarımızı bir kez daha tebrik etmek istiyorum.  Amatör ruhla, gerçek profesyonelleri aratmayacak şekilde, yıllardır bu işi zevk ve gönülden yapıyorlar.

Bu akşamın diğer bir özelliği de 24 Kasım öğretmenler günü adı altında kutlanmasıdır. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ondan  önce ve ondan sonra Türk İslam alemine eğitim adı altında hizmet etmiş ve bugün artık aramızda olmayan bütün öğretmenlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve sevgiyle anıyoruz, mekanları cennet olsun.  Bugün artık bu mesleği icra etmeyen, mesleği kendisinden sonra ki nesillere emanet etmiş ve istirahat halinde olan öğretmenlerimize de sağlıklı, sıhhatli ve sevdikleriyle geçirecekleri uzun bir ömür diliyorum. Ve bugün bu mesleği icra etmekte olan ve bir mum gibi kendileri eridikçe çevrelerine ışık veren öğretmenlerimize de uzun, sağlıklı ve başarılı bir yaşam diliyorum. Öğretmenlerle alakalı özellikle bugünlerde çok şeyler ifade edilmeye çalışılıyor ama aslında onların değerlerini kalbimizde yaşıyoruz. Her öğretmenin ayrı bir hikâyesi vardır.

Bugün biz bu makamlardaysak, görevimizi yapmayı icra ediyorsak veya bizlerden daha yüksek makamlarda memlekete hizmet etmeye çalışan bizim gibi insanlar varsa bunun temelini atan öğretmenlerdir. Biz onlara minnetimizi ve şükranımızı ne yapsak ödeyemeyiz. Ama kalbimizde ki sevgi ve muhabbette hiçbir zaman bitmeyecek. Böyle güzel bir gecenin devamı mutlaka olacaktır. Tekrar hepinize bu güzel geceye katılarak katkı sağladığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır koro ile birlikte sahne alarak Türk Sanat Müziği eserleri seslendirdi.

Başkan Yıldırım konuşmasının ardından Karamürsel Belediyesi Türk Sanat Müziği koro şefi Sevinç Dikici’ye çiçek takdim etti.

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEŞEKKÜR ETTİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır ise yapmış olduğu konuşmada “Öğretmenler günü özel konserine katılımınızdan dolayı da misafirlere teşekkür ediyorum. Bu çiçeği ilçemizde görev yapan 650 öğretmen adına kabul ediyorum. Sayın Belediye Başkanımızla birlikte çalıştığımız için kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü milli eğitimle, eğitimle, okullarla çok yakından alakalı olan,  öğretmenler gününü böyle güzel bir sürpriz ile kutlayan bir başkanımız var, ilçemde ki tüm öğretmenler adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Başkan Yıldırım ayrıca öğretmenler günü vesilesiyle ilçede görev yapan tüm öğretmenler adına İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır’a çiçek takdim etti.

 

Öğretmenler günü özel konseri, “Cana Rakibi Handan Edersin”, “Aliş’imin Kaşları Kare”, “Yemenimin Oyası”, “Pencereden Kar Geliyor”, “Çıkayım Gideyim Urum Eline”, “Leylak Takıvermiş saçını tellerine” adlı eserlerin koro tarafından seslendirilmesiyle başladı.

 

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN ÖĞRETMENİM ŞARKISI

Karamürsel Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından hazırlanan Öğretmenler Günü Özel konserinde Bekir İlhami Fatma Nedime Calp İlkokulu öğrencilerinden Ada Dikici ve Asım Talha Genç’in seslendirdiği “Öğretmenim” adlı eser salonu dolduran öğretmenler ve misafirlerden tarafından büyük alkış aldı.

 

SOLO’LAR BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Karamürsel Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu seslendirdiği solo şarkılarla da büyük beğeni topladı. Solo’larda ilk sahneye çıkan Okan Gökçe’nin seslendirdiği “Fikrimin İnce Gülü”, Didem Yetiş’in seslendirdiği “Çanakkale Türküsü”, Sinay Öz’ün seslendirdiği “Keklik Dağlarda Şahılar”, Hilal Zeren’in seslendirdiği “Odasına Girdim Fincan Elinde”, Koro’nun seslendirdiği “A Fadimem” ve “Bursa’nın Ufak Tefek Taşları” Yeliz Murat Şahin’in seslendirdiği “Havada Bulut Yok”, Bahadır Açıkbaş’ın seslendirdiği “Dönülmez akşamın ufkundayım”, Pınar Altun’un seslendirdiği “Özlesemde Seni Her An”, Ufuk Serttürk’ün seslendirdiği “At Kadehi Elinden” ve “Söyleme Bilmesinler” adlı eserler büyük beğeni topladı. Koro, “şimdi uzaklardasın” ve “gözlerim bir içim su”adlı eserleri seslendirmesinin ardından sona erdi.

 

KALİTELİ EKİP

Karamürsel Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosunda Kenan Demirala (ud), Mesut Cengiz (ud), Mustafa Kınay (Keman), Muzaffer Okunur (Keman), Aladdin İrik (Klarnet), Okan Gökçe (ney), Ayşen Cengiz (Klasik Kemençe), Şükrü Çelikten (Ritim Saz), Solistler; Okan Gökçe, Didem Yetişkin, Sinay Öz, Hilal Zeren, Yeliz Murat Şahin, Bahadır Açıkbaş, Pınar Altun, Ufuk Serttürk

 

YOĞUN KATILIM

Türk Sanat Müziği Korosu seslendirdiği şarkılarla davetlilere unutulmaz bir akşam yaşattı. Konsere Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, THM Sanatçısı Muzaffer Akgün, öğretmeler, daire ve oda başkanları, siyasi parti temsilcileri ve ilçe halkı katıldı.

26 Kasım 2014 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR