Bilim Merkezi personeline eğitim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Kocaeli’nde bilimi sevdirmek ve öğretmek için inşa ettiği Bilim Merkezi’nde görev yapacak personelin eğitimleri de...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Kocaeli’nde bilimi sevdirmek ve öğretmek için inşa ettiği Bilim Merkezi’nde görev yapacak personelin eğitimleri devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK işbirliğiyle Bilim Merkezlerinde görev yapan personele eğitim verildi. Kocaeli Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimlerde Bilim Merkezlerinde görev yapacak personele sergi geliştirme, bilim merkezlerinin geleceği ve atölye çalışmaları ile ilgili teorik ve pratik bilgiler verildi.

 

EĞİTMEN KANADA’DAN GELDİ

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen eğitim programı Seka Park Otel ve Kocaeli Bilim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eğitimi Exhibition tasarım uzmanı Aylin Doyle verdi. Eğitim programına Kocaeli Bilim Merkezi personelinin yanı sıra Bursa Bilim Merkezi, Konya Bilim Merkezi, Kayseri Bilim Merkezi ve TÜBİTAK Bilim Toplum Daire Başkanlığı personeli de katıldı.

 

EĞİTİM İKİ GÜN SÜRDÜ

Bilim Merkezleri personel eğitimleri iki gün sürdü. Eğitimde tasarım uzmanı eğitmen Aylin Doyle tarafından  Bilim Merkezlerinde görev yapacak personele az malzeme kullanarak farklı tasarım uygulamalarının nasıl yapılacağı gösterildi. Eğitimde, Bilim Merkezlerinde yer alacak atölyelerde çocukların ilgisini çekecek ve kolay bulunabilen malzemelerle teorik konuların pratik olarak uygulanabileceği tasarımlar yaptırıldı.

 

TOPLUM VE SANAYİ İŞBİRLİĞİ ELE ALINDI

Eğitim programında, Bilim Merkezlerinin sürdürülebilirliğinin ve toplumla iletişiminin geliştirilmesine yönelik, yaratıcı program ve sergi geliştirme teknikleri, Bilim Merkezleri bünyesinde sürdürülebilirlik, değişebilirlik, ziyaretçi artırımı, toplumla işbirliği, lokal sanayi ve teknoloji kurumlarıyla işbirliği, ileriye dönük projelerin, çalışma gruplarının ve modellerinin oluşturulması ve sürdürülebilirliği gibi konular ele alındı.

18 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR