Şeyda Öğretmen’e Hürriyet’ten müjde!

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in Van’da geçirdiği trafik kazası sonucu felç kalan Karamürselli Şeyda Gökçe Bakan için Milli Eğitim B...

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in Van’da geçirdiği trafik kazası sonucu felç kalan Karamürselli Şeyda Gökçe Bakan için Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya verdiği yazılı soru önergesi ve GATA ile olan görüşmeleri Ankara’yı harekete geçirdi. Önce bu hafta içerisinde GATA’ya kabul edileceğini öğrenen Şeyda Öğretmen daha sonra da kendisi gibi öğretmen olan eşiyle beraber Ankara’ya tayin’i çıktı.

 

VAN’DA KAZA GEÇİRMİŞTİ

Van’da yaklaşık 8 ay önce okul çıkışı evine giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanarak felç olan 27 yaşındaki Şeyda Gökçe Bakan, GATA’da tedavi edilmek için başvurmuş ve Bakan ailesine en geç Mayıs ayı içerisinde GATA’ya alınarak tedavi edileceği sözü verilmişti. Ancak aradan 8 ay geçmesine rağmen verilen söz tutulmayan ve sürekli ertelenen Şeyda Öğretmen, İzmit’te özel bir hastanede tedavi görmeye başladı.

 

‘MEB SAHİP ÇIKMALI’ DEMİŞTİ

CHP Milletvekili Hürriyet geçtiğimiz hafta Şeyda Öğretmen’i hastanede ziyaret etti. Hürriyet ziyarette yaptığı konuşmada Milli Eğitim Bakanlığı’nı eleştirerek, “Sizler doğuda görev yapan iki öğretmensiniz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın kazadan sonra Şeyda Öğretmen’i sahiplenip, bir an evvel mesleğine geri kazandırması gerekiyordu” açıklamasında bulunmuştu.

 

KOMUTANLA GÖRÜŞTÜ

Ziyaretin hemen ertesinde harekete geçen CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya yazılı soru önergesi sundu. Öğretmenlik mesleğinin kutsallığının ön planda tutulduğu önergede, Şeyda Öğretmen’e hem tedavisi, hem de tayinleri konusunda destek olunması gerektiğine de önemle değinildi. Hürriyet daha sonra, GATA Dekanı Prof. Deniz Tabip Tümamiral Hayati Bilgiç ile görüşerek genç öğretmenin alınması için yapılabilecekleri konuştu.

 

TAYİNLERİ DE ANKARA’YA ÇIKTI

Milletvekili Hürriyet’in sunduğu önerge ve GATA ile görüşmeleri kısa sürede Ankara’da etkisini gösterdi. 8 aydan beri kabul edilmeyi beklediği GATA’dan olumlu yanıt alan Şeyda Öğretmen’in kendisi gibi bir eğitimci olan eşi Mehmet Bakan’ın tayini de Ankara’ya çıktı. Genç öğretmenin pazartesi günü tedavi gördüğü özel hastaneden taburcu olacağı ve Çarşamba günü GATA’da tedavisine başlanacağı öğrenildi.

25 Temmuz 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR