'Rüşvet ve yolsuzluk dokunulmazlıkları kaldırılmalı'

BBP İl Başkanlığı’nda açıklama yapan YİK Araştırmacı-Yazar Hakkı Öznur, “Dokunulmazlıklar hemen kaldırılmalıdır ama sadece bölücü HDP’nin değil rüşvet...

BBP İl Başkanlığı’nda açıklama yapan YİK Araştırmacı-Yazar Hakkı Öznur, “Dokunulmazlıklar hemen kaldırılmalıdır ama sadece bölücü HDP’nin değil rüşvet ve yolsuzluğa karışan herkesin dokunulmazlıkları kaldırılmalıdır” dedi.

                                                                                                                              

Büyük Birlik Partisi(BBP) Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Araştırmacı Yazar Hakkı Öznur Alperen Ocakları Hizmet İçi Eğitim programı sebebiyle şehrimize geldi. BBP İl binasını da ziyaret eden Öznur’u BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, İl Yönetimi ve partililer karşıladı. BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, “Bizleri şereflendirdiği için Muhsin Yazıcıoğlu’nun çok yakın arkadaşı dava arkadaşımız Hakkı Bey’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

bbpicee.jpg

 

535 VATAN EVLADI YAŞAMINI YİTİRDİ

Basın açıklamasında gündemi değerlendiren Araştırmacı-Yazar Hakkı Öznur “Türkiye kritik bir dönemden geçiyor. Küresel emperyalist kuşatma devam ediyor. Emperyalist ülkeler ülkemizi kan gölüne çevirmeye devam ediyor. 7 Haziran’dan beri 535 vatan evladı yaşamını yitirdi. PKK Büyük Ortadoğu projesine hizmet etmektedir. Çözüm sürecinin mimarıyım diyen Sayın Cumhurbaşkanı şuanda sonuçlarını görüyor. AKP ve HDP bugün görünen tablonun sorumlularıdır” dedi.

 

TERÖRLE MÜZAKERE OLMAZ

ABD NATO dostumuz diyenler var diyen Öznur “Onlar bizim dostumuz olamaz. Bugün terör örgütlerini açıkça destekleyen onlardır. ABD’nin müttefiki dostu PKK, PYD’dir. Obama PYD’yi müttefik olarak gördüğünü kendisi söylüyor. Bugün Kobane’de PYD militanlarını eğiten ABD, Almanya ve onlar gibi ülkelerdir. Terör örgütünün arkasında Amerika ve İsrail olduğunu rahmetlik Muhsin Yazıcıoğlu dönemin tüm siyasilerine söyledi. Terörle müzakere olmaz ancak mücadele olur dedi. Hep haklı çıktı” açıklamasında bulundu.

 

HDP PARTİ DEĞİL ÖRGÜT

HDP bir parti değil bir iç savaş örgütüdür diyen Öznur “Dokunulmazlıkları hemen kaldırılmalıdır. Ama sadece onların değil rüşvete yolsuzluğa karışanların da dokunulmazlıkları kaldırılmalıdır. Rüşvete ve yolsuzluğa karışan ister Cumhurbaşkanı olsun, ister Başbakan, ister Milletvekili, devleti soyan her kimse hepsinin dokunulmazlığı kaldırılmalıdır. Egemen Bağışlar, Muammer Gülerler, Reza Zerrab’la bağlantı kurarak ceplerini doldurmaya çalışanların hepsinin dokunulmazlıkları kaldırılmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

DEVLETİ BUGÜN PARTİ DEVLETİ HALİNE GETİRMİŞTİR

Bugün AKP’nin genel kongresi vardı diyen Öznur “Aslında bugün ne AKP’nin genel başkanı seçiliyor. Nede siyaset yapılıyor. Bugün geldiğimiz durumda MİT’te, Başbakanlık’ta, mecliste hepsi Recep Tayyip Erdoğan’a bağlıdır. İstediğini yapmaktadır. Bugün bir Başbakan Cumhurbaşkanı tarafından görevden alınmıştır. Eskiden darbeler postalla birlikte gerçekleştirilirdi. Bugün şekil değiştirdi. Yaşadığımız şey tamda bir sivil darbedir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan paralel diyor ancak kendi paralel devletini de kuruyor. Devleti bugün parti devleti haline getirmiştir” dedi.

Haber: Serkan BORLAK

23 Mayıs 2016 Kocaeli- SiyasetYÜKLENİYOR