Ünlü’den Çavdar’a sert cevap

MHP İl Kongresi yaklaşırken, adaylar arasındaki karşılıklı söz düellosu da kızışmaya başladı. Ruhi Çavdar’ın “Aydın Ünlü’nün il başkanlığına ayıracak...

BÜYÜT

MHP İl Kongresi yaklaşırken, adaylar arasındaki karşılıklı söz düellosu da kızışmaya başladı. Ruhi Çavdar’ın “Aydın Ünlü’nün il başkanlığına ayıracak yeteri kadar zamanı yok. Yardımcısı Nazif Tannur olmasa konuşacak kelime bulamazdı” sözlerine, Ünlü’den sert yanıt geldi

Yaklaşan MHP İl Kongresi için resmi olarak adaylığını açıklayan Aydın Ünlü, kendisi hakkında il başkanlığına aday olan Ruhi Çavdar’ın yaptığı açıklamalara cevap verdi. Kendisinin bu zamana kadar özel sektörde çalıştığını siyasette hissettirmediğini ve iş ve aile hayatını siyasete göre dizayn ettiğini ifade eden Ünlü, “Sadece boş zamanlarını siyasete ayıran bir adam olmadım” dedi.

EKİBİME GÜVENİRİM

Çavdar’ın Ünlü için, ‘Nazif Tannur olmasa ne konuşacaktı?’ çıkışına da cevap veren Aydın Ünlü, “Nazif Tannur, Ruhi Çavdar’ın il başkanı olduğu zamanda vardı. Sait Yıldırım zamanında da buradaydı. Ben siyasette insan fikrine değer verdiğim ve değerlendirdiğim için başarılı oldum. Ben ekibime güvenip siyaset yaptım. Onlar da yönetimlerindeki arkadaşlarının fikirlerine değer verseydi” diye konuştu.

6 YIL BAŞKANLIK YAPTI
Ruhi Çavdar’ın milletvekili seçimlerinde Aydın Ünlü’nün son bir hafta sahalarda göründüğü iddiasına da yanıt veren Ünlü, “Bu görüş kendisinindir. İzmit’te alınan 25 bin oy, sadece son hafta çalışarak mı alınmış? Ruhi Çavdar altı yıl il başkanlığı yaptı. O zaman neden bu oylar piyasada yoktu? Aydın Ünlü 24 saat siyaset düşünen bir siyasetçi” dedi.

BİZ AKP DEĞİLİZ

Çavdar’ın tek adaylı kongre isteğinin yanlış olduğu ve partinin kutuplaşmasının da mümkün olmadığını dile getiren Ünlü, “115 bin oy almış camiada üç beş kişi birilerini destekliyor diye partinin kutuplaşması söz konusu olamaz. Tek adaylı kongre düşüncesinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Biz AKP değiliz. Demokratik bir şekilde yarışı kazanan başkan olur” ifadelerini kullandı.

SİYASİ NEZAKET GÖSTERDİ

Cumali Durmuş’un Ünlü’nün adaylık açıklamasında ‘Bir oyum var, onu da Aydın Ünlü’ye vereceğim’ demesini ucuz manevra olarak değerlendiren Ruhi Çavdar’a bu hususta da cevap veren Ünlü, “Ben yıllarca Ruhi Çavdar ile siyaset yaptım. Kendisi benim ağabeyimdir. Ben ona karşı kötü bir şey söylemeyeceğim. Ama onun beraber yürüdüğü kişi hakkında bunları söylemesi etik değil. Cumali Durmuş sadece siyasi nezaket göstermiştir” diyerek sözlerine son verdi.

12 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR