Bakan Eroğlu, 61,2 Milyon TL tutarındaki 11 müjde ile Kocaeli’ye geliyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 22 Ocak Cuma günü Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müd...

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 22 Ocak Cuma günü Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kocaeli’de inşa edilecek 53,3 Milyon Liraya mal olacak 2 tesisin temelini atacak.

 

Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca programı çerçevesinde Kocaeli’ye yapılması planlanan 61,2 milyon TL yatırım bedeline sahip 11 müjdeyi de açıklayacak.

 

KOCAELİ'YE 53,3 MİLYON TL’LİK 2 TESİS

Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’de düzenlenecek toplu temel atma merasiminde Karamürsel İhsaniye Barajı ile Karamürsel İnebeyli Göleti tesislerinin temelini atacak.

 

24.720 DEKAR ZİRAİ ARAZİ SUYA KAVUŞACAK

Temeli atılacak tesislerle Karamürsel, Gölcük İlçeleri ile Değirmendere, Halıdere, Ulaşlı ve Ereğli Beldelerinin Avcıdere Barajı ile birlikte yılda 25,44 milyon m3 içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılanacak.

 

Ayrıca 53,3 milyon TL yatırım bedeline sahip tesisler tamamlandığında 24.720 dekar zirai arazi sulamaya açılacak.

 

KOCAELİ’YE 61,2 MİLYON TL’LİK 11 MÜJDE

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 15 Mart 2013 ve 21 Kasım 2014 tarihinde Kocaeli’ye verdiği 15 müjdeye ilave olarak 61,2 milyon TL yatırım bedeline sahip 11 müjde daha verecek. Böylece son 2 yılda Kocaelililere 26 müjde verilmiş olacak.

 

Müjdeler arasında sulama tesisleri, orman köylülerine kredi, mesire yeri, fidan üretimi, kuş gözlem kulesi ve otomatik meteoroloji istasyonlarının kurulması yer alıyor.

21 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR