Şehir tiyatroları “Canlı Maymun Lokantası” ile “Perde” dedi…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni sezonu geçen yıl hayatını kaybeden ünlü yazar ve dramaturg Güngör Dilmen’in ‘Canlı Maymun Lokant...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni sezonu geçen yıl hayatını kaybeden ünlü yazar ve dramaturg Güngör Dilmen’in ‘Canlı Maymun Lokantası’ oyunu ile açtı. Oyun Şehir Tiyatroları Büyük Sahnesi’nde gerçekleştirildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni sezonu geçen yıl hayatını kaybeden ünlü yazar ve dramaturg Güngör Dilmen’in ‘Canlı Maymun Lokantası’ oyunu ile açtı. Yönetmenliğini Murat Karasu’nun yaptığı oyunda Engin Benli, Meltem Özsavaş, Ahmet Yaşar Özveri, Çiğdem Sarıhan Benli, Aydın Sigalı ve Ozan Şahin rol aldı.

İLGİ BÜYÜKTÜ
Sezonun ilk oyunu olan ‘Canlı Maymun Lokantası’ tiyatroseverlerden büyük ilgi gördü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çelik’in ev sahipliğindeki galaya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve çok sayıda tiyatrosever katıldı. Süleyman Demirel Kültür Merkezi Şehir Tiyatroları Büyük Sahne Salonu’nu tıklım tıklım dolarken, birçok izleyici de içeri giremedi. Heyecanı sürekli üst seviyede tutan kurgusunun yanı sıra son derece ilginç dekor ve kostümleri ile de dikkat çeken ‘Canlı Maymun Lokantası’nın dekor tasarımında Ethem Özbora, kostüm tasarımında Başak Özdoğan, ışık tasarımında ise Yaşar Demirkıran görev aldı.

12 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR