Kamyoncuların 7 temel sıkıntısı

Toplantının ev sahibi olan 4 Nolu Kooperatif Başkanı İsmail Özkar, kamyoncuların 7 temel sıkıntısının bulunduğunu dile getirdi.   GENİŞ KATILIM VAR...

Toplantının ev sahibi olan 4 Nolu Kooperatif Başkanı İsmail Özkar, kamyoncuların 7 temel sıkıntısının bulunduğunu dile getirdi.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

Toplantıya Doğu Marmara Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Dayıoğlu, Güney Marmara Kooperatifleri Birliği Başkanı Selçuk Bülbül, Yeşil Bursa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hikmet İlhan ve Kocaeli Marmara Karayolu Taşıma Kooperatifler Bölge Birliği Başkanı Sefer Yıldız katıldı. Ev sahibi İsmail Özkar, sorun ve taleplerini 7 madde halinde açıkladı. Muharrem İBRAHİMOĞLU

 

KAMYONCULARIN TALEPLERİ

  • K belgesinin dondurulması, ticari plakalar gibi devredilebilsin, K belgesi üzerinde kayıtlı taşıtın satılması durumunda tanınan 6 aylık süre uzatılsın.
  • Ölümlü kaza ve afetlerde, taşıtların ağır hasar alması ile oluşan mağduriyetten etkilenen üyelere maddi ve manevi destek sağlansın.
  • Kooperatifler de birer örgüttür ve bölgesel sorumluluk kapsamında kooperatiflerin yetkileri genişletilsin.
  • Zorunlu trafik sigortalarının serbest piyasaya bırakılması sonucunda artan poliçe maliyetlerinin yeniden düzenlensin.
  • Yeni çıkarılan kanunla talep edilen takograflara geçiş sürecinin düzenlenmeli. Ayrıca mevcut taşıtlardaki takograflarla devam edilmeli, yeni takograflara ise yeni tescil edilen taşıtlarla başlansın. Kullanım süresi ise 9 saatten 12 saate çıkarılsın.
  • Kooperatif üyelerinin mağduriyetini sebep olan sahte faturalara karşı denetimler artırılsın. Ayrıca motorindeki fiyat farkının düzenlensin, 10 numara yağ satışına izin verilen yerler denetlenerek kaldırılsın.
  • Büyük emek verilmesine rağmen yeterli düzeyde kazanamayan kamyoncu esnafının yüksek gider maliyetlerinde yeniden düzenlemeye gidilsin.

07 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR