CHP Dilovası'nda mahalle temsilcileri hazır

Dilovası Kurucu Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç’ın resmen Belediye Başkanlığına aday olduğu Cumhuriyet Halk Partisinde çalışmalar olağan hızıyla devam...

BÜYÜT

Dilovası Kurucu Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç’ın resmen Belediye Başkanlığına aday olduğu Cumhuriyet Halk Partisinde çalışmalar olağan hızıyla devam ediyor. Dilovası’nı köşe bucak gezen ve halkın sorunlarını yerinde inceleyen Ercan Dalkılıç ve kurmayları daha önceden de hazır olan mahalle yönetimlerini yeniden kurmaya başladı.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi çalışmalarını son sürat devam eden Dalkılıç’lı CHP daha önceden kapatılan Has Partinin Dilovası’nda ki hazır olan mahalle yönetimleri ile CHP’nin mevcut mahalle yönetimleri bir araya gelerek yeniden mahalle yönetimi kurdular. Her hafta bir mahalle yönetimini kurarak mahalle başkanlarını atayacak olan CHP’nin bütün mahalleleri hazır. Daha öncede olduğu gibi Dalkılıç’ın siyasi modeline göre Dilovası’nda ki büyük mahalleleri bölgelere ayırarak birden fazla mahalle başkanı atayacak.

DİLİSKELESİ MAHALLESİ’NE 3 BAŞKAN
Geçtiğimiz gün İlçe irtibat bürosunda ilk toplantı ve atama Diliskelesi mahallesine gerçekleştirildi. Hemen hemen eski yöneticilerin büyük bir çoğunluğunun katıldığı toplantıya Dilovası kurucu Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç’ta katıldı. İşlerinin yoğunluğu nedeniyle İlçe Başkanı İsmail Kaya toplantıya katılmazken CHP İlçe Bakan Yardımcılarından ve Demokrat Parti eski İlçe Başkanı İrfan Ertürk katıldı. Açılış konuşmasını yapan Ertürk Has Parti zamanından mevcut mahalle yönetimi ve başkanlarının tekrar CHP’de mahalle başkanı olarak atanacağını belirterek, mahalle yöneticilerinin aldıkları karar neticesinde hareket ettiklerini söyledi. Daha sonra kısa bir konuşmada mahalle teşkilatlarının önemini belerten, mahalle yöneticilerine yapmaları gerekenleri anlatan, Dilovası’nın tecrübeli siyasetçisi Dalkılıç tecrübelerini mahalle yöneticileri ile paylaştı. Güncel konulara da değinen Dalkılıç karşı partilerde bulunan hiç kimseyi kale almadıklarını belirtti.
Dalkılıç “Mahalle yönetimleri bizim omurgalarımızdır kendilerine büyük görevler düşüyor. Diliskelesi mahallesi İlçemizin bel kemiği olan mahallelerimizden birdir. Hamd olsun Diliskelesinde hiçbir sıkıntımız yok mevcut iktidar Diliskelesini dört yıldır görmemezlikten geldi. Biz bugün İlk mahalle toplantımızı Diliskelesi Mahallesi ile gerçekleştiriyoruz, İnşallah iktidara geldiğimizde de İlk hizmeti Diliskelesine götüreceğiz. Mahalle Başkanlarıma şimdiden başarılar diliyorum. Dilovası siyaseti artık ayaklar altına düşmüş, biz Dilovası’nda ki eski saygıyı itibarı kazandırmak içinde mücadele vereceğiz” diyerek kısa açıklamada bulundu.

Ayrıca 3’e bölünen Diliskelesi Mahallesinin 1. Kısım Başkanlığına Hüseyin Gültekin ve yönetimi, 2. Kısma Yaşar Çakmak ve yönetimi 3. Kısma ise Ramazan Çalışkan ve yönetimi atandı.

28 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR