Sirmen köşe bucak geziyor

        CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, seçimler yaklaştıkça çalışmalarını daha da yoğunlaştırdı. İzmit’i köşe bucak gezen Sirmen Kuruçeş...

BÜYÜT

 

 

 

 

CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, seçimler yaklaştıkça çalışmalarını daha da yoğunlaştırdı. İzmit’i köşe bucak gezen Sirmen Kuruçeşme Bayburtlular Derneği ve Kuruçeşme Trabzonlular Derneği’ni ziyaret ettikten sonra Tüysüzler Mahallesi’ne geçerek irtibat bürosu açılışına katıldı.

 

KÖYDE BİTİRDİ

Ardından Yenişehir Mahallesi’nde mahalle sakini gençlerle bir araya gelen ve gençlerin büyük desteğiyle karşılanan Sefa Sirmen, son olarak Çakırköy’e gitti. Vatandaşlar tarafından köy girişinde karşılanan Sefa Sirmen’e ilgi büyük oldu. Köylüleri dinleyen Sirmen, 30 Mart’ta yapılacak seçimler sonrasında göreve gelmesi halinde yapacağı projeleri köylülere anlattı.

 

DERNEK ZİYARETLERİ

Sefa Sirmen’in ilk durağı Kuruçeşme Bayburtlular Derneği oldu. Sirmen, dernek başkanı Mustafa Varol, dernek üyeleri ve Bayburtlular tarafından karşılandı. Daha sonra Trabzonlular Derneği’ne geçen Sirmen burada yaptığı konuşmada, “Ben de bu mahallenin insanıyım. Geçmişte buraya hizmet etme imkanımız olmadı. Gerçekten İzmit’e değer katan projeleri biz yaptık. Devletin 36 yılda bitiremediği barajı 30 ayda tamamladık” dedi.

 

KENTSEL İYİLEŞTİRME

Yeni dönem projelerinden bahseden Sirmen, “Vatandaş ev yapmak istediğinde üç kat veriliyor. Hemen yanı başına ise TOKİ veya Kent Konut’a 18 kat izin veriliyor. Biz kentsel dönüşüm yerine kentsel iyileştirme yapacağız. Biz Kent Konut veya TOKİ’ye tanınan imar iznini vatandaşa sağlayacağız. İzmit’te biz dört tane katlı otopark yaptık. Bunlar üzerine koyamadı. Caddeleri otoparkçılara verdiler. Biz bunu kaldıracağız” dedi.

 

METRO YERİNE ÇORBA ÇEŞMESİ

Büyükşehir ile İzmit Belediye başkanlarına eleştirilerde bulunan Sirmen, şöyle devam etti: “10 yılda 20 milyar dolar harcandı ama ne metro, ne de tramvay yapıldı. İstanbul’dan sonra en güçlü belediyeyiz. Bir metro veya tramvay yapamadılar. Bunu yapamayanlar çorba çeşmesini eser diye vatandaşın önüne koyuyorlar” şeklinde konuştu.

 

TÜYSÜZLER’E GEÇTİ

Kuruçeşme’deki programının ardından Tüysüzler Mahallesi’nde seçim irtibat bürosu açan Sefa Sirmen’e, ilçe başkanı Selman Yıldırım, eski milletvekili Hikmet Erenkaya, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Keramettin Gençtürk ve partililer eşlik etti. Açılış konuşmasında Sirmen, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na gönderme yaparak, “Öyle bir büyükşehir adayımız var ki mevcut başkan tırnağı olamaz” dedi.

 

GENÇLER ‘SİRMEN’ DEDİ

Tüysüzler Mahallesi’nden ayrılan Sefa Sirmen’in sonraki durağı Yenişehir Mahallesi oldu. Burada yaklaşık 200 genç ile bir araya gelen Sirmen, gençleri dinleyerek projelerini anlattı ve gençlere iş sözü verdi. Çalışmalarına ara vermeyen Sirmen, son olarak Çakırköy’e gitti. Köy girişine kalabalık bir grup tarafından karşılanan Sirmen köy odasında vatandaşlara seslendi ve projelerini anlatarak destek istedi. Şimdiye kadar verdiği tüm sözleri hayata geçirdiğini anlatan Sirmen, bundan sonra da verdiği sözleri tek tek tutacağını 30 Mart’ta verecekleri oy ile kaderlerini belirleyeceklerini ifade etti.

23 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR