İl Milli Eğitim Müdürlüğünden öğretmenlere eğitim programları

2015-2016 eğitim öğretim yılı mesleki çalışmaları kapsamında öğretmenlerin; Fen, Matematik ve hızlı okuma eğitimine yönelik algılarını, olumlu yönde...

BÜYÜT

2015-2016 eğitim öğretim yılı mesleki çalışmaları kapsamında öğretmenlerin; Fen, Matematik ve hızlı okuma eğitimine yönelik algılarını, olumlu yönde geliştirmelerine katkıda bulunmak, uluslararası düzeyde kabul görmüş ve günümüzde uygulanmakta olan yenilikçi öğretim stratejileri, yöntem ve teknikleri hakkında bilgilerini arttırmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile TÜBİTAK-Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) işbirliği ile Matematik, Fen Bilimleri ve Türkçe öğretmenlerine yönelik eğitim programı tasarlandı.

 

35 MATEMATİK ÖĞRETMENİ KATILDI

Çalışmalar kapsamında Darıca Basın İlan Kurumu, Gebze Öğretmenevi, İzmit Cahit Elginkan Anadolu Lisesi ve Başiskele Özel Murat Yıldırım Koleji’nde her grupta 35 matematik öğretmenine 1-2 Eylül tarihleri arasında eğitim verildi. Fen Bilimleri öğretmenlerine de 7-8 Eylül tarihleri arasında aynı program uygulandı.

 

ÇALIŞMALAR SONUNDA SERTİFİKA VERİLDİ

3 ve 9 Eylül tarihlerinde ise TÜSSİDE Salonunda ‘Ortak Akıl Platformu’ adıyla 140 matematik öğretmeni ve 140 Fen Bilimleri öğretmenine ile birlikte çalışma yapıldı. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, TÜBİTAK- TÜSSİDE Müdür Yardımcısı Selahattin Çetin, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İmdat Akbaba, Gebze ve Darıca İlçe Milli Eğitim müdürleri ile şube müdürleri katıldı. Çalışmalar sonunda katılımcılara sertifika verilmiştir.

14 Eylül 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR