Muammer-Türkan Dereli İÖO Yılın Trafik Okulu seçildi

2008 yılında başlatılan “Trafik Okulu Projesi ile yılın Trafik Okulu seçilen Muammer-Türkan Dereli İlköğretim Okulu, dün düzenlenen törenle sertifikas...

BÜYÜT

2008 yılında başlatılan “Trafik Okulu Projesi ile yılın Trafik Okulu seçilen Muammer-Türkan Dereli İlköğretim Okulu, dün düzenlenen törenle sertifikasını aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilerde trafik bilincinin oluşturulması, yaşam boyu öğrenen ve insan haklarına saygılı bireylerin yetiştirilmesi için 2008 yılında “Trafik Okulu Projesi” başlatıldı. Muammer-Türkan Dereli İlköğretim Okulu, eylül ayından itibaren başlattığı çalışmaları büyük bir titizlikle yürüttü. Proje içindeki bütün uygulamalar okul içerisinde yapılarak öğrencilerin bilinçlenmesi sağlandı. İl Proje Komisyonu tarafından denetlenen uygulama sonucunda Muammer-Türkan Dereli İlköğretim Okulu Trafik Okulu seçildi. Okul bahçesinde gerçekleşen törenle dün sertifika verildi.

SERTİFİKA TAKDİMİ
Törene Okul Müdürü Halil Tekin, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Muhlis Öztürk, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yıldırım, İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İbrahim Okutan ve Ali Osman Hasanoğlu katıldı. Müdür Halil Tekin yaptığı konuşmada, “Trafik bilgisi ile hem sınıflarda hem de bahçede öğrencilerimize eğitimler veriyoruz. Okul içinde ilk yardım dolapları ve okul bahçesinde trafik levhaları yer alıyor” dedi. Konuşma sonrasında Okul Müdürü Halil Tekin, Trafik Okulu sertifikasını İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yıldırım’ın elinden aldı. Daha sonra ise Okul Müdürü Halil Tekin ile öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Muhlis Öztürk’an elinden Trafik Okulu bayrağını teslim aldı.

03 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR