AKP’de kadınlar, seçim sonuçları değerlendirildi

Genel seçimlerin ardından AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı olarak, İl Kadın Kolları Başkanları ile seçim sürecini değerlendirmek üzere...

Genel seçimlerin ardından AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı olarak, İl Kadın Kolları Başkanları ile seçim sürecini değerlendirmek üzere MYK ve MKYK üyelerinin de katılımlarıyla istişare toplantısı düzenlenmiştir. Toplantının basına kapalı ikinci bölümüne Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu katılmıştır.

 

ORTAYA KOYDU

İl Kadın Kolları Başkanlarını tek tek dinleyen, sahanın nabzını tutan Genel Başkanımız Davutoğlu; seçim sonuçlarını değerlendirirken; “Bazı çevreler öyle bir psikolojik ortam oluşturmaya çalışıyorlar ki… AK Parti dönemi bitti diye birtakım başlıklar atanlar şunu bilsinler ki; bu tablo AK Parti’siz bir Türkiye siyasetinin imkansızlığını bir kez daha ortaya koymuştur. Ve AK Parti bugün de, yarın da, yakın ve uzak gelecekte de Türk siyasetini yönetmeye, Türk siyasetini yönlendirmeye devam edecektir. Şimdi herkesin bu seçim neticelerini doğru okuması lazım… Hepimiz muhasebe yapacağız, onun için bir aradayız. Hem Türkiye’nin siyasi geleceğini muhasebe edeceğiz, istişare edeceğiz, hem de partimizin bu siyasi gelecek içindeki yerini, konumunu, öncü konumunu ve liderlik pozisyonunu bir kez daha teyiden burada konuşacağız. ” dedi.

 

KARAMSARLIK OLMASIN

AK Parti teşkilatlarına duyurulmasını istediği mesajını da bir kez daha yenileyen Davutoğlu “Yapacağımız şey şudur: Bir, özgüvenimizi ayakta tutacağız, sizlerden özellikle ricam odur. Hiçbir şekilde hiçbir AK Parti mensubunun yapılmak istenen psikolojik algı operasyonu karşısında yeis ya da karamsarlık içinde olmasını istemiyorum, başımız dik olacak, çünkü Türkiye’nin başı dik insanlara ihtiyacı var. 12 yıl içindeki başarımız başımızın dik, alnımızın ak, siyasetimizin vakur olması sayesindedir.”

 

GÖRMEK İSTİYOR

Kadın kolları teşkilatının teşkilat yapısı içerisindeki önemini bir kez daha vurgulayan Genel Başkanımız Davutoğlu; ilerleyen süreçte İl başkanlarını da Kadın Kolları Genel Başkanlığı yönetiminde görmek istediğini belirtti.

11 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR