SEDAŞ yatırımları kamu dönemini 4’e katladı

SEDAŞ İcra Müdürü Bekir Sami Güven, SEDAŞ’ın kamu kuruluşu olduğu dönemlerde yaptığı yatırımları 4ê katladıklarını ve 2011 ile 2015 yılları arasında g...

BÜYÜT

SEDAŞ İcra Müdürü Bekir Sami Güven, SEDAŞ’ın kamu kuruluşu olduğu dönemlerde yaptığı yatırımları 4ê katladıklarını ve 2011 ile 2015 yılları arasında gerçekleştirecekleri yatırımların 313 milyon TL’yi bulacağını söyledi. Güven; “Hergün daha sorusuz bir altyapıyla büyüyoruz” dedi

Kamu dönemindeki 4 yıllık yatırımları dörde katladıklarını açıklayan Bekir Sami Güven, 4 ildeki toplam yatırım 2011-2015 yıllarında 313 milyon lirayı buluyor" dedi. Güven, konuşmasında, “Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinin elektrik dağıtım işini yaklaşık 3 buçuk yıl önce üstlenen SEDAŞ Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. 2011 ve 2012 yılını adeta yatırım yılı olarak ilan etti. 4 ilde EPDK onaylı toplam 313 milyon lirayı bulan bir yatırıma başlayan SEDAŞ, kamu döneminde 4 yılda yapılan kamu yatırımlarını, müşterisine 'kaliteli ve kesintisiz' enerji dağıtımı yapabilmek için 2011 faaliyetlerinde olduğu gibi 2012 faaliyetlerinde de önceliği alt yapı ve aydınlatma yatırımlarına yöneltti.”dedi.
2012 DE 70 MİLYON TL YATIRIM
SEDAŞ’ın özelleştirilmesinin hemen ardından 'kar, zarar ilişkisi gözetmeden', önceliğini yatırıma verirken, acil eylem planını ise 'Elektrik kesintisini minimize etmeye' göre planladığını ifade eden Bekir Sami Güven, “SEDAŞ özelleşmesi öncesinde Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce (4 il) için yıllık ortalama yatırım miktarı 17-18 Milyon iken bu rakamın yıllık ortalamasının 62 Milyon TL olarak belirlendiğini ve SEDAŞ’ın bu yılda 70 Milyon TL yatırımı hedeflediğini belirtti.
YENİLEME VE TEKNOLOJİK İYİLEŞTİRME
Bekir Sami Güven şöyle konuştu; “SEDAŞ Özelleştirilmesinin ardından elektrik dağıtım ağlarındaki kablo, yer altı alçak gerilim (AG), orta gerilim (OG) hattı çalışmaları, trafo, pano, beton köşk, box, MMH (Metal Muhafazalı Hücre)’lerde yenilemeye ve teknolojik iyileştirmeye gitmek üzere düğmeye bastı. Bilişim teknolojilerine de ağırlık verilerek verimliliği arttıracak uygulamaları da devreye aldık.
KAYIT ALTINA ALINIYOR
Kayıt altına alamadığınız işin yönetimini doğru yapamaz ve doğru planlama yapamazsınız. Bu nedenle tüm işlemelerimizi kayıt altına alan sistemlerin kurulumunu bilişim yatırımlarımızla yaptık. Çağrı merkezimize gelen her biri kayıt altına alınan ihbarların yanında artık dağıtım sisteminde yapılan her işlemde kayıt altına alınıyor. Bir sonraki aşamada arıza kaydı ve bildirimi sahada çalışan arkadaşlarımızın elinde yer alacak olan bilgisayarlar üzerinden takip edilecek noktaya gelecektir.”
41 MİLYON TL’LİK SCADA PROJESİ
Güven, SEDAŞ’ın 2014 yılında tamamlanacak olan enerjinin uzaktan izlenmesi ve arızalara anında müdahale imkanı sağlayacak 41 Milyon TL’lik SCADA Projesi’nin ve 2013 ilk yarısında tamamlanacak 6 Milyon TL’lik OSOS (Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri) projesinin de tüm hızıyla sürdüğünü belirtti.

24 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR