AK Parti’nin aday adayları görücüye çıktı

12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesinde AKP’den milletvekili aday adayı olanlar teşkilat mensuplarına tanıtıldı. Şölen havasında gerçekl...

BÜYÜT

12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesinde AKP’den milletvekili aday adayı olanlar teşkilat mensuplarına tanıtıldı. Şölen havasında gerçekleşen tanıtım toplantısında 3 aday adayı tanıtım toplantısına katılmadı.

12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesinde AKP’den 71 milletvekili aday adayı çıktı. Mevcut milletvekilleriyle birlikte eski İl Başkanı Zeki Aygün, dışında ki 64 milletvekili aday adayı Atatürk Spor Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısında teşkilat mensuplarına kendilerini anlattılar. Şölen havasında geçen tanıtım toplantısının açılış konuşmasında AKP İl Başkanı Mahmut Civelek “18 Mart Çanakkale Zaferinin törenleri yapıldı. Onların emanetlerine sonuna kadar sahip çıkacağız. Burada milletvekili aday adaylarımız kendilerini tanıtacaklardır. Pazar günü yapılacak olan temayül yoklamasında aday adaylarımıza teşkilat mensuplarımızın bakış açısı belli olacak. 14 Ağustos 2001 partimizin kuruluş tarihidir. O tarihten bu yana ülkemizde hiçbir şey eskisi değildir. Artık taşlar yerine oturmuştur. 12 Haziran seçimlerinde en büyük başarı elde edeceğiz. 2023 vizyonuna hazırlık seçimidir. Bıkmadan usanmadan çalışmaya devam ediyoruz. İktidar her zaman yıpratıcıdır. Yıpranmadan yoluma devam ediyoruz. 10 Şubat göreve başladık. Üyelik hedefimiz yüzde 20 olarak belirlenmiştir. Yüzde 20 hedefi olan bir tek Rize vardır. Bizde kendimize rakip olarak Rize’yi aldık. 25 Mart tarihinde il başkanları toplantısı yapılacak. Kocaeli 49.sıradan bugün itibariyle 9.sırada yer almıştır. İl Gençlik Kollarımız üye katılımı bakımından ülke genelinde sıralama bakımından ikinci sıradadır. Kadın kollarımız ülke sırlamasında 5.sırada yer almaktadır. 25 Mart toplantısında ilk 3’e girmeye ardından lider olmayı hedefliyoruz. En çok üye yapan Başiskele, Kartepe, Çayırova ilçeleridir” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “AKP’de siyaset yapmak büyük bir onur büyük bir şereftir. Bize gıpta ile bakıyorlar. Bu partide siyaset yapmak, milletvekili aday adayı olanları kutluyorum. Aday olamayanlar hep birlikte yürüyüşümüze devam edeceğiz. Belediye başkanı olarak sizlere hizmet etmekten büyük gurur duyuyorum” açıklamasında bulundu.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün “Milletvekili aday adayı olmak çok önemli sorumluluklara talip olmak anlamına gelmektedir. Toplumun sorunlarının çözümü noktasında mecliste siyaset yapmak istemek taktire şayan bir çalışmadır. Bu medeni cesaretini gösterdikleri için kendilerini tebrik ediyorum. Bazı basın organlarında okuyoruz. Niye milletvekili aday adayı oluyorlar. Hizmet veren değil menfaat deniliyor. Bunları söyleyenlerin demokrasiye olan inançları eksiktir. Topluma hizmet etmek için aday olup olmaları önemli değildir. Önemli olan aday olmalarıdır” dedi.

Aday adaylarının iki kez genel seçimden, iki kez üst üste yerel seçimden ve iki referandumdan galip çıkmış bir siyasi partiden aday adayı olduklarını ifade eden Ergün, Kocaeli'den 71 aday adayının başvurusunu yaptığını belirtti ve bu sayıyı az buldu. AKP'nin üçüncü dönem iktidarını bütün toplum kafasında oluşturmuş ve ona gönülden destek vermeye hazırdır diyen Ergün, AKP'ye ülke genelinde 6 bin başvuru yapıldığını ve bu sayının milletvekili sayısının 10,5 katı ettiğini kaydetti. Milletvekilliğinin bir görev olduğunu, hak olmadığını söyleyen Ergün, Bize görev düşerse en iyi şekilde yerine getiririz, düşmezse de kime düştüyse onun yanında arkasından koşacağız dedi.

Bu pazar günü aday adayları için temayül yoklamasının yapılacağını belirten Ergün, bunun asla bir yarış olarak algılanmaması gerektiğini bildirdi. Temayül yoklamasının ise tek başına yeterli olmayacağını parti genel merkezinin değerlendirmesine de ihtiyaç duyulacağını vurgulayan Ergün, teşkilatın görüşünün önemli olacağını kaydetti. Partinin ihtiyaçlarının da önemli olduğunu, parlamentoda komisyonlarda önemli çalışmalar olacağını bu yüzden adayların partinin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamayacaklarının da dikkate alınacağını vurgulayan Ergün, aday adayları hakkında halkın da görüşüne başvurulacağını bildirdi.

Aday adaylarıyla genel merkezde yüzyüze görüşmeler yapılacağını vurgulayan Ergün, milletvekilliği adaylığının 'nasip kısmet işi' olduğunu belirtti. Ergün, şöyle dedi: Esas büyük görev şu. AK Parti olarak üçüncü iktidar döneminde Türkiye ne yapacak? Türkiye'yi nereden nereye taşıyacağız. 2002'den 2011e kadar nereye getirdik, 2011'den 2015'e 2023'e kadar nereye götüreceğiz Türkiye'yi. Esas görev bu açıklamasında bulundu.

NOTLAR
*AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, partililerin kendi aralarında konuşmaları sırasında yeni bir taktik geliştirdi. Civelek “Arkadaşlar duyabilirmusunuz?” diyerek kendisinin konuştuğunu bu durumda herkesin sakince dinleme gerektiğini gösteriyor. Atatürk Spor Salonunda yapılan tanıtım toplantısın da İl Başkanı Civelek yine aynı taktiğe baş vurdu. Teşkilat mensupları alkışlarıyla karşılık verdi.

*AKP’de ki milletvekili aday adayı tanıtım toplantısında milletvekili aday adaylarına 2 dakikalık konuşma süresi verildi. Bu süreyi zaman zaman milletvekili aday adayları aşmalarıyla dikkat çektiler.

*Milletvekili aday adaylarının 2 dakikalık süreye riayet etmemelerine en sert tepki İl Başkanı Mahmut Civelek’ten geldi. Civelek, süre aşımında ses dizaynında kesilmesini müzik verilmesini talimatını sert bir şekilde verirken, birkaç defa da parmağı ile iki işaretinde bulundu.

*Atatürk Spor Salonunda yapılan tanıtım toplantısının şölen havasında geçmesi amacıyla AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak başkanlığında ki 500 genç tarafından süslemesi yapıldı.

*Atatürk Spor Salonu girişinde AKP il başkanlığı tarafından hazırlanan aday adaylarının tanıtımlarının yer aldığı kitapçıklar dağıtıldı.
• AKP’den milletvekili aday adayı olan Esat Uzun, Nuh Eskiyapan ve Günay Ertuğ aday adayı tanıtım toplantısına katılmadı.
• Aday adayı tanıtım toplantısında Milletvekili aday adaylarından Nedim Arsal ve Yalçın Coştur’a partililer büyük ilgi gösterdiler.
• Salonda ilçe başkanları ve belediye başkanları bir tarafta oturması sağlandı.
• Salon içerisinde milletvekili aday adaylarından parti görevlilerine kartlar dağıtıldı
• Toplantıya katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün her aday konuşması sonrasında çeşitli notlar aldı
• Her koltuğu hangi aday adayının oturacağı önceden yazıldı

19 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR