BES, iş bıraktı!

  Memurlara enflasyon farkının ödendiği ve zam yapıldığı ay olan Temmuz’da hükümetin maaşlara zam yapmamasına tepki gösteren Büro Emekçileri Sendikası...

 

Memurlara enflasyon farkının ödendiği ve zam yapıldığı ay olan Temmuz’da hükümetin maaşlara zam yapmamasına tepki gösteren Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kocaeli Şubesi dün Kocaeli Defterdarlığı önünde basın açıklaması yaparak yarım gün iş bıraktı. BES’liler davul zurna eşliğinde halaylar çekerek hükümete tepki gösterdi. Ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen eyleme katılan memurlar, “İnsanca yaşabilecek bir ücret” yazılı dövizler taşıyarak dikkat çekti.

 

İLK DEFA

 

 “Direne direne kanacağız” ve  “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek” şeklinde sloganların atıldığı eylemde basın açıklamasını BES Şube Başkanı Gülizar Ateş yaptı. Ateş, “Türkiye bugün bir ilki yaşıyor, evet tarihte ilk defa temmuz ayında kamu emekçilerine zam yok. Kamu emekçilerinin gelir kaybı, görünenden daha çoktur” ifadelerini kullandı.

KARA BİR LEKE

Gülizar Ateş, “AKP iktidarı tahammül sınırlarını zorlamaya devam etmektedir AKP’nin 12 yıllık iktidarında kamuda yarattığı eşitsizliklere karşı herkesi alanlarda olmaya çağırıyoruz.

Memur – Sen Konfederasyonu, hükümetin bile istediğinin altında bir toplu iş sözleşmesine imza attı. Kara bir leke” dedi.

 

TEKLİFİN ALTINDA

Ateş son olarak, “2015 yılında verilecek yüzde 3+3 zammın bu yılın enflasyon farkını bile karşılamayacağı ortadadır. Yine iki yıl için imzalanan toplu sözleşmede kamu emekçilerinin maaş artışı dışında hiçbir sorunu ve talebi gündeme getirilmemiştir. Memur – Sen, hükümetin teklif ettiği artışın daha da altında bir artışa imza atarak sendikal mücadelede kara bir leke olarak yerini almıştır” ifadelerine yer verdi.

 

15 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR