Akar'dan Bozdağ'a zehir zemberek cevap!

Gölcük ve Gebze’de yaptırılan adalet saraylarının açılışı dolayısıyla ilimize gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı törenlerde yaptığı konuşmala...

Gölcük ve Gebze’de yaptırılan adalet saraylarının açılışı dolayısıyla ilimize gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı törenlerde yaptığı konuşmalarda FETÖ operasyonlarına değindi. Buradaki açıklamalarında muhalefet partilerine yönelik eleştirilerde bulunan Bozdağ, özellikle CHP ve MHP’den içlerindeki FETÖ’cüleri temizlemelerini istedi, ayrıca kendi partilerinde de 2011 yılından bu yana bu yapıya karşı mücadele verdiklerini dile getirdi.

 

AKAR’DAN ÇOK SERT TEPKİ

Bozdağ’ın bu sözlerine CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’dan çok sert yanıt geldi. Ülke olarak tarihi bir süreçten geçtiklerini dile getiren milletvekili Akar, 15 Temmuz sonrasında FETÖ ile ilgili alınan kararların bedelini işçi, memur, emekli, gazeteci ve sade vatandaşın ödediğini dile getirdi. Fakat bu örgütün en büyük destekçisi AKP’den kimseye bir şey olmuyor. Dahası, ‘Mücadele ediyoruz’ diyerek muhalefete çamur atma hadsizliğinde bulunuyorlar” dedi.

 

“UTANMALARI DA YOK”

Bekir Bozdağ için “FETÖ’nün en büyük destekçisi” ifadesini kullanan CHP’li Akar, açıklamalarında şu sözlere yer verdi: “Millete doğruları söylemekten korkan ve yüzü kızarmayan Bakan, Türkiye’de FETÖ yapısının tehlikesini ilk fark edenin Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda ayıklama yapan partinin AKP olduğunu, 2011 seçimlerinde bu konunun çok ciddiye alınarak milletvekillerinin partiye sızmalarının önüne geçildiğini söylüyor. Muhalefeti de FETÖ ile muhatap olduğunu söyleme cesaretini gösteriyor.”

 

TARİH TARİH AÇIKLADI

“Geçmişte Fethullah Gülen’e ‘Hoca efendimiz, bilge insan’ diyen Bozdağ; keşke bu yüce milletten özür dileyebilseydin. Öncelikle bu örgütün bir tehlike olduğunu ilk fark eden Recep Tayyip Erdoğan derken insan Meclis tutanaklarına bakar. CHP bu örgütün militan yerleştirerek devlet de kadrolaştığını söyleyip 9 Mart 2005’te araştırma önergesi verdiğin de tepkiniz ‘CHP’den Gülen’i bitirin önergesi’ olmuştu. Peki, AKP grubu ve dönemin Başbakanı Erdoğan ne yapmıştı. Önergeyi kadük sağlayarak bunu da başarı olarak görmüştü.”

 

BEKİR BOZDAĞ’I TANIYALIM

Bekir Bozdağ hakkında ifadelerine devam eden Haydar akar, “Bizim genel başkanımız ‘F tipi örgüt’ derken, Bozdağ ise 24 Mart 2011’de ‘Fethullah Gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Bilge bir insandır, bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı hizmetini yapmaktadır” dedi. 9 Haziran 2012’de ise Antalya’dan ‘Muhterem Fethullah Gülen Hoca’ diyerek selam gönderirken CHP bu örgütün komplolarını emniyet ve adalet de kadrolaşmasına karşı duruyordu.

 

“17-25 ARALIK SOYGUNDUR”

Bakan Bekir Bozdağ’ın ‘2011’den beri FETÖ’cüleri ayıkladık’ sözleri nedeniyle acınacak kadar komik duruma düştüğünü de dile getiren Akar, şöyle konuştu: “İdris Naim Şahin, Erdal Kalkan, Hasan Hami Yıldırım, Haluk Özdalga, İdris Bal, Hakan Şükür, Muhammed Çetin, Ahmet Öksüzkaya, 17/25 Aralık sonrası yolsuzluk ve rüşveti gerekçe göstererek istifa etmedi mi? 17/25 Aralık milat değil, bir ülkenin hükümeti kanalı ile soyulduğunun ispatıdır.

 

“KANDIRILDIK DİYENLER HESAP VERSİN”

“Siz, 2004 yılında MGK’da Gülen örgütü ile mücadele edilmeli denilerek imza attıktan sonra bu karar yok hükmündedir demediniz mi? Şimdi kalkıp partimiz gerekeni yapıyor diyemezsiniz. FETÖ eşittir AKP’dir. Madem bu örgütten hesap sorulacak, o halde önce AKP’nin bağırsak temizliği yapmasını bu millet bekliyor. ‘Kandırıldık’ ve ‘Ne istediler de vermedik’ diyen destekçiler adalet karşısında hesap vermeli.”

08 Ekim 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

menderes - kimi temızlemiş yahu akp bunların en büyük destekçisi bu bekir bozdağ daha 2 yıl önce meclıs de laf ettırmıyordu saygı duyun dıyordu.

Yanıtla . 0Beğen 08 Ekim 11:52
03

sertaç - önce hdp sonra fetö derken heralde akp yi kastettin meltem malum 3 yıl çözüm süreci diyip adamlar hendek kazıp bomba koyarken valilere ellemeyın dıyen akp ydi. ayrıca bu bozdağ fetö ye laf ettırmezdı be unutmadık hocam dıyıp telekkürlerını

Yanıtla . 0Beğen 08 Ekim 11:52
02

meltem - önce hdp ye şimdi de fetöye sarılan bir parti sonuçta kullanışlı ne varsa kullanmak için pusuda beklemek sizlere özgü eski milletvekiliniz doğru demişti ak parti sırtındaki sülükleri temizledi biz temizleyemedik dedi yalansa yalan deyin

Yanıtla . 0Beğen 08 Ekim 11:52
01

CEM - AZ BİLE SÖYLEMİŞ SABIKASI OLANLAR KALKMIŞ BİR DE SAĞA SOLA ÇAMUR ATIYOR

Yanıtla . 0Beğen 08 Ekim 11:52
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR