FERİDUN ÖZBAY CADDESİ YENİLENİYOR

Havaların ısınmasıyla birlikte cadde sokak yenileme çalışmalarını hızlandıran İzmit Belediyesi, Feridun Özbay Caddesi’ni yeniliyor. Yama tutmayacak ha...

BÜYÜT

Havaların ısınmasıyla birlikte cadde sokak yenileme çalışmalarını hızlandıran İzmit Belediyesi, Feridun Özbay Caddesi’ni yeniliyor. Yama tutmayacak hale geldiği için caddede yenileme çalışması başlatan belediye alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yerleri granit ile kaplayacak.
DOĞAN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
Birçok cadde ve sokakta aynı anda bu tür çalışmaları büyük bir kararlılıkla sürdürdüklerini dile getiren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan caddede yapılan tüm çalışmaları yerinde inceledi. Gerekirse gece gündüz çalışarak caddenin bir an önce tamamlanacağını belirten Doğan “İzmit’te yıllardır alt yapı ve üst yapısı sorunlu olan bölgelerimiz vardı. İzmit Belediyesi olarak hem alt yapı hem üst yapıda buralarla ilgili projelerimizi bahar sonunda başladık. Feridun Özbay Caddesi, Acısu’ dan aşağı inen her iki sokak, Bakırcılar Sokağı tamamen değişiyor. Bu çalışmaları yaparken bütüncül bir bakış açısı ile hareket ediyoruz. O nedenle altyapı problemlerini d gidermeye başladık. Bölgenin İSU, SEDAŞ, TELEKOM ve mobese ile ilgili mevcut sorunları da giderilecek” dedi.
ÇALIŞMALAR HIZLA TAMAMLANACAK
Caddenin yenilenme sürecinde sıkıntılı bir sürecin yaşanacağını ifade eden Doğan “ bu süreç içinde esnafımızı mağdur etmemek için elimizden geleni yapacağı. Gerekirse gece gündüz çalışırız. Herhangi bir para sorunumuz yok. Biran önce çalışmaların bitmesi için gayret ediyoruz” dedi.
BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTTU
İncelemeleri sırasında Bakan Doğan’a eşlik eden ve sorunlarını dile getiren bölge esnafı “Başkanımızın bize vermiş olduğu bir söz vardı. Havaların ısınmasıyla birlikte burada yenileme çalışmalarının olacağını söylemişti. Şimdi bizler Başkanımıza bize vermiş olduğu sözü tuttuğu için çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

21 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR