Üniversiteliler Kocaeli’yi Tanıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentimize okumak için gelen üniversiteli öğrencilere ücretsiz kültür gezileri düzenliyor. Büyükşehir’in Protokol Müdürü...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentimize okumak için gelen üniversiteli öğrencilere ücretsiz kültür gezileri düzenliyor. Büyükşehir’in Protokol Müdürü Yüksel Özdemir, Sekapark’ta öğrencilere yakın dönemde kente kazandırılan Thököly İmre Kültür Evi, Mevlevi Evi ve Şehit Yakınları ve Gazi Evi gibi kültür yapılarını tanıttı. Ardından Sekapark projesini ve Etnografya Müzesi’ni gezen öğrenciler, hem kenti tanıma fırsatı buldu hem de keyifli bir gün geçirdi.
 
YENİLERE KOCAELİ TANITILIYOR
Kocaeli Üniversitesinde okuyan öğrencilere, kentimiz hakkında iyi bir intiba oluşturmak ve kentin kültür güzelliklerini öğrencilere göstermek amaçlı düzenlenen gezilere üniversiteye 2011-2012 döneminde başlayan öğrenciler katıldı. Önümüzdeki ay boyunca devam edecek olan gezilere her hafta farklı öğrenciler katılacak. Geziler kente ilk defa gelen öğrencilere tanıtım amaçlı yapılıyor.
 
HER SENE BİN ÖĞRENCİ
Güne Sekapark’ta güzel bir kahvaltıyla başlayan öğrenciler ardından Seka alanındaki Thököly İmre kültür evi, Mevlevi Evi ve Şehit Yakınları ve Gazi Evi’ni gezdi. Ardından Sekapark projesini ve Etnografya Müzesi’ni gezen 65 öğrenci, hem kenti tanıma fırsatı buldu hem de keyifli bir gün geçirdi. Büyükşehir, etkinlik kapsamında her sene bine yakın üniversiteliye Kocaeli’nin kültür yapıları gezdiriyor.
 
ÖN YARGILARI DEĞİŞTİ
Toplumda yanlış bakış açılarını değiştirip, Kocaeli’ni doğru tanıtmak amacıyla düzenlenen kültür gezileri sayesinde öğrenciler sanayi kenti olarak bilinen Kocaeli’nin farklı bir yüzünü daha görme fırsatı buldu. Öğrenciler Kocaeli’nin en güzel yerleri olan Sekapark’ta oluşturulan kültür yapılarının halka açık ve ücretsiz olması çok beğendi. Bu geziden sonra Kocaeli’ni gezerek öğrenen yeni öğrencilerin kente yönelik ön yargıların değiştirdiklerini ifade etti.

18 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR