Köşker: Her anne bir öğretmendir

Mutlu Aile Mutlu Çocuk Projesi kapsamında düzenlenen seminerlere katılan annelere seslenen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Geleceğimizi emanet e...

BÜYÜT

Mutlu Aile Mutlu Çocuk Projesi kapsamında düzenlenen seminerlere katılan annelere seslenen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz sağlıklı, bilgili, kültürlü bir neslin mimarı olacak anneler ailelerin öğretmenidir” dedi.

İlçedeki ilköğretim okullarında başarıyı attırmak için ailelere yönelik yeni bir sosyal ve eğitim projesi başlatan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, öğrenci velileriyle Mutlu Aile Mutlu Çocuk isimli seminerde buluştu. Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafından annelere yönelik verilecek eğitimlere ilgi büyüktü. 24 Şubat-4 Mart tarihleri arasında Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde verilecek seminer dizisinde 44 ilköğretim okulunda okuyan yaklaşık 5 bin öğrencinin ebeveynlerinin katılımı hedefleniyor.

GELİŞİMDE ROL MODEL ANNE
Seminerde konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Çocuklarımızın kişiliğinin oluşmasında ailenin rolü büyüktür. Her çocuk kendisine bir rol seçer ve onu örnek alır. Genellikle rol model anneler olmaktadır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerin yetişmesinde pay sahibi olan annelerimizin kendilerini geliştirmeleri bir o kadar önem arz etmektedir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz sağlıklı, bilgili, kültürlü bir neslin mimarı olacak anneler ailelerin öğretmenidir” dedi.

ANNE KÜLTÜRLÜ OLMALI
Başkan Köşker, “Bir anne her konuda kültürlü olmalıdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz sağlıklı, bilgili, kültürlü bir neslin mimarı olacak annelerimizin gelişiminde bir nebze de olsa katkı sağlamak amacıyla bu seminer dizimize ilgi gösteren annelerimize teşekkür ederim. Çocuklarımıza sahip çıktığımız müddetçe toplum olarak cehaletin burçlarını her geçen gün daha da yıkacağız” ifadelerini kullandı.

25 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR