Kafkasyalı gençler şölende buluştu

    Kocaeli Kafkas Kültür Derneği ve Kocaeli Üniversitesi Kafkas Kulübü (KOÜKAF) tarafından oluşturulan Marmara Gençlik Şöleni İzmit’te yapıldı. Kafka...

BÜYÜT

 

 

Kocaeli Kafkas Kültür Derneği ve Kocaeli Üniversitesi Kafkas Kulübü (KOÜKAF) tarafından oluşturulan Marmara Gençlik Şöleni İzmit’te yapıldı. Kafkas Kültür Evi’nde gerçekleştirilen geceye Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Başkanı Sami Korkut, 2. Başkan Erdal Çatan, yöneticiler Cengiz Hurma, Ömer Sursan Hunca, Hayri Tolga Asalkan, dans hocaları Zuhal Çatan, İlker Yar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol ve çok sayıda Kafkasyalı katıldı.

KAFKAS DERNEKLERİ

Şölene Yalova’dan Kafkas Derneği üyeleri, Düzce Abhaz Derneği ve Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği, Sakarya KAFDER, SOÜKAF ve Sakarya Abhaz Derneği, Balıkesir, Bandırma, Biga, İzmir, Bursa M. Kemal Başa, Beylikdüzü Çerkes Derneği, İstanbul Kafkas Kültür Derneği, Tokat, Gönden ve Kayseri derneklerinden gençler katıldı.

 

GÖREVLERİNİ DEVRETTİLER

Eğitim sezonunun sona ermesi ile birlikte KOÜKAF’ta Başkan olan Halime Besleney ve Anıl Der görevlerini Okan Arı, Kader Demir ve Hakan Alagöz’e devrettiler. Duygulu anların da yaşandığı programda konuşan Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Başkanı Sami Korkut, “Biz sizin gibi gençleri bir arada görmekten mutluluk duyuyoruz. Gelecek yıllarda daha da çoğalacaksınız. Bu kültürü unutmayacaksınız, unutturmayacaksınız. İyi ki gençlerimiz var, tüm gençlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

HEDİYELER VERİLDİ

Derneğin 2. Başkanı Erdal Çatan Kocaeli Üniversitesi’nden mezun olan Pınar İlhan, Merve Ok, Berkay Buluş ve Hande Alparslan’a hediyeler takdim etti. KOÜKAF yeni başkanı Okan Arı (Hakuç), bizden önce bu görevi yapan arkadaşlardan bayrağı teslim aldık. Çalışmalarımızı aksatmadan sürdüreceğiz, Kafkas kültürünü daha da tanıtacağız” diyerek başarılar diledi.  

 

FİLM GÖSTERİMİ YAPILDI

Gecede Mehmet Okçu’nun yönetmenliğini yaptığı Acı ile Geçen 150. Yıl filminin gösterimi yapıldı. Mehmet Okçu filmin çekim aşamasını ve Kafkas Sürgünü’nün klip şeklinde film yapılmasını gençlere anlattı. Mehmet Okçu gençlere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Film gösterimi ilgiyle izlendi. 

20 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR