AGD’liler Çanakkale Şehitleri için yürüdü

   Gebze Kent Merkezinde Çanakkale şehitlerimizle ilgili olarak resim sergisi sunuldu ve ecdadımızın o günlerde yaşamış olduğu zorlukları anlatabilmek...

BÜYÜT

   Gebze Kent Merkezinde Çanakkale şehitlerimizle ilgili olarak resim sergisi sunuldu ve ecdadımızın o günlerde yaşamış olduğu zorlukları anlatabilmek maksadıyla askerlerimizin öğle yemeğinde yedikleri üzüm hoşafı ikram edildi. Gün boyu binlerce kişinin ziyaret ettiği sergi Gebze halkı tarafından çok büyük ilgi gördü. Program yürüyüşün ardından Kocaeli Anadolu Gençlik Derneği İl Başkanı Sayın Samet Gürsoy’un yaptığı basın açıklaması ile sona erdi. Konuşmasında:

“18 Mart 1915’de kazanılan Çanakkale Zaferi’nin üzerinden 100 yıl geçmiştir. Çanakkale, Yemen’den Kosova’ya, Türk, Kürt, Arap, Boşnak, Arnavut, ümmetin her renginden Müslüman’ın emperyalizme karşı birlikte savaştığı son cephedir. 

Çanakkale’de1 milyonun üzerinde insan savaşmıştır. Metrekareye 6 bin mermi düşmüştür. 1 Alay asker 3 dakika içerisinde hakka yürümüştür. 500 binin üzerinde kayıp vardır. Savaşa katılan her iki kişiden biri yaşamını yitirmişti. Bir hilal uğruna 250 bin canımız şahadet şerbetini içmiştir.”  diyen Gürsoy konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Netice bu coğrafyanın her bir ferdi bilmelidir ki; ancak Çanakkale de destan yazan ruh; inancın, iradesi, azmi, yüreği ve feraseti ile yeryüzünde iyiliğin teminatı olabilir.

Anadolu Gençlik bu ruhu taşıyan omuzların harman yeridir.

O gün Çanakkale’deki şahadetler, bu gün bizim buradaki dualarımız barışı, kardeşliği ve adaleti getirecek İslam birliği içindir.”

29 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR