Kocaelispor dosyası bilirkişide

Kocaelispor eski başkanları Serhan Gürkan, Muammer Çelik ile eski yönetici Ahmet Tevfik Tandoğan’ın zimmetine para geçirdikleri iddiasıyla açılan dava...

BÜYÜT

Kocaelispor eski başkanları Serhan Gürkan, Muammer Çelik ile eski yönetici Ahmet Tevfik Tandoğan’ın zimmetine para geçirdikleri iddiasıyla açılan davanın görülmesine dün devam edildi. Dosyanın bilirkişiye gönderilmesine karar verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar Bürosu ekipleri tarafından Yaklaşık iki yıl önce yapılan bir ihbar üzerine Kocaelispor dosyalarına soruşturulma açılmıştı. Yapılan soruşturma neticesinde Kocaelispor eski Başkanı Muammer Çelik, Kocaelispor eski başkanı Serhan Gürkan ve eski yönetici Ahmet Tandoğan tutuklanmış ancak ilk mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki görülmeye devam eden mahkemenin 5. Celsesi dün gerçekleştirildi.

BİLİRKİŞİ İNCELEYECEK
Davaya tutuksuz olarak yargılanan zanlıların hiçbiri katılmazken, sadece zanlılar avukatları mahkemeye katıldı. Avukatlar eski beyanlarını tekrar ettiklerini belirterek bilirkişiden rapor alınmasını talep ettiler. Mahkeme zimmetin mevcut olup olmadığı, zimmet mevsut ise niteliği ve her sanığın bulunduğu zimmet miktarı, ayrıca hizmet nedeni ile güven kötüye kullanılmış ise her sanığın elde ettiği haksız menfaat miktarı konularında Sayıştay Uzman denetçilerinden oluşan 3 kişilik bilirkişi kurulundan rapor alınması nedeniyle davayı 28 Haziran tarihine erteledi.

28 Nisan 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR