Yaylak: Civelek, siyaseti öğrensin de gelsin

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i eleştirerek, “Mahmut Civelek ilk önce kendisi bana hayırlı olsun demiş mi? Bunu sorm...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i eleştirerek, “Mahmut Civelek ilk önce kendisi bana hayırlı olsun demiş mi? Bunu sormak lazım. Siyasette acemi olduğunu belli etmesin, öğrensin de gelsin” dedi.

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak il yönetimi ile birlikte önceki akşam toplantı yaptı. Toplantıya MHP Milletvekili aday adayı İsmail Kurt ve MHP eski İl Başkanı Aslan Koyuncu da katıldı. Geçen hafta aday adaylığını açıklayan İsmail Kurt, toplantıda amaçlarını ve birlikte yapacakları çalışmaları anlattı. Kurt, “Adaylığımı açıkladıktan sonra teşkilat ve sivil topluk kuruluşlarına ziyaretlerime başladım. MHP milletvekili aday adayları içinde Gebze, Kandıra veya İzmit ilçe hiç önemli değil, hepimiz aynı amaç doğrultusunda bir bütün olmuşuz. Kendimi bu seçimler için hazır hissediyorum. Geçmişte olduğu gibi bu bayrağı yine aynı heyecan ve gururla taşıyacağız. Bu sefer dersimize iyi çalıştık” dedi.

FARKLI OLMALIYIZ
MHP eski İl Başkanı Aslan Koyuncu yaptığı konuşmada, önümüzdeki seçimlerin tahlilini iyi bir şekilde yapılması gerektiğini ve başarının ancak bu şekilde elde edilebileceğini belirtti. Koyuncu, “Biz kendi siyaset anlayışımızın farklılığını ortaya koymalıyız. Temel düşünceyle oraya buraya sallanmadan ilerlemeliyiz. İki bayrak, iki dil gibi söylemlerini çıkartanlara, onlara fırsat verenlere seçimlerden sonra asıl siyaset nasılmış göstereceğiz” dedi.

CİVELEK’E ELEŞTİRİ
Öte yandan geçen hafta icra kurulunu belirleyen AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, MHP’nin “yüzde 61 oranı, ancak Trabzon plakasıdır” eleştirisi için MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak’a sitem ederek kendisine hayırlı olsun bile demediğini ifade etmişti. Civelek’e cevap veren Yaylak, Civelek’ten önce göreve geldiğini, neden kendisi arayıp hayırlı olsun demediğini hatırlattı. Tebrik ve hayırlı konusunda ise ilk önce onun arayıp yapması gereken şeyi yapmadığı halde neden benden istiyor ki. Bu siyaset anlayışı acemi bir siyasetçinin yapacağı şeylerdir. Lütfen siyaseti öğrensin o zaman yapmaya başlasın siyaseti” dedi.

DİĞER PARTİLERİ GÖRMÜYOR
Yaylak, “12 Eylül’de verilen yüzde 58’lik oy oranı anayasa değişikliği için verilmiş oy oranıdır. Neden kendileri bunu bir seçimmiş gibi kendilerine verilen oy sanıyorlar. Unutmasınlar ki, bu oranın içinde diğer partilerde var. Neden SP’yi, DP’yi ya da kendilerinin PKK kardeşlerini görmezlikten geliyor. Ve neden bu oyları hep kendisine verilmiş gibi sahipleniyorlar” dedi.

22 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR