Körfez Belediyesi, sokak hayvanları için ekip oluşturdu

Sokak hayvanlarının kent imkânlarından faydalanması için çeşitli çalışmalara imza atan Körfez Belediyesi, sokak hayvanları için ayrı bir ekip oluştur...

BÜYÜT

Sokak hayvanlarının kent imkânlarından faydalanması için çeşitli çalışmalara imza atan Körfez Belediyesi, sokak hayvanları için ayrı bir ekip oluşturdu. Körfez Belediyesi, sokak hayvanlarına sahip çıkma ve Körfez’de risk oluşturmadan sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri için çalışmalarına ayrıca devam ediyor. İlçe sınırlarında yaşayan her türden canlıya duyduğu sorumluluk bilinci ile hareket eden Körfez Belediyesi, sokak hayvanlarına çeşitli imkânlar sunarak hayatta kalmalarını sağlıyor. Bu kapsamda çeşitli çalışmalara ve başarılara imza atan Körfez Belediyesi önceki gün sokakta yaralı bir halde bulunan sokak köpeğinin hayatını kurtardı.


SOKAK HAYVANLARI YALNIZ DEĞİL

Özellikle kış aylarının getirdiği zor şartlar karşısında sokak hayvanlarını yalnız bırakmayan belediye ekipleri, kentin çeşitli noktalarına da ayrıca yemek kapları yerleştirdi. Firmalardan alınan yemek atıkları ağzı kapalı bir şekilde sokak hayvanlarına zarar verilmeyecek biçimde yemek kaplarına konuluyor. Körfezliler tarafından takdir edilen bir çalışmaya imza atan belediye yetkilileri ayrıca yaralı ve hasta olan sokak hayvanlarını da veteriner hekim nezaretinde tedavi ettiriyor.


EKİPLER, GOLDEN CİNSİ YARALI KÖPEĞİ KURTARDI

Bu çerçevede hareket eden Körfez Belediyesi önceki gün bir arabanın çarpıp yaraladığı Golden cinsi köpeği alıp, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hayvan Geçici Bakımevinde tedavi ettirmek üzere götürdü. Arka ayaklarından kırık olduğu tespitine varan belediye ekipleri köpeğe zarar vermeyecek şekilde naklini sağladı.

03 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR