Çelik’ten İzmit Gazozu tebriği

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Nurettin Çelik, yaptığı yazılı açıklama ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Açıklamasında Kocaeli Üniversit...

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Nurettin Çelik, yaptığı yazılı açıklama ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Açıklamasında Kocaeli Üniversitesi’ne yerleşen öğrencileri tebrik ederek başlayan Çelik, Türkiye’nin suni tartışmalar ve polemik siyasetinden dolayı bir türlü gerçek gündemine dönemediğini kaydetti.

 

PYD’YE GİDEN SİLAHLAR

Türkiye’nin dört bir taraftan kuşatma altına alındığına vurgu yapan Çelik, “ABD’nin PYD’ye gönderdiği silah ve mühimmat miktarı 1000 TIR’ı geçmiş. İçinde Türkiye’de bile olmayan silahlar var. Özel plakalar basılıyor, yeni bayraklar asılıyor. Bizim geleceğimizi silahla tehdit edenlerle dost olmadığımız gibi düşmanlarımıza silah desteği verenlerle de dost olamayız” dedi.

 

GUANTANAMA BENZERLİĞİ

Hapishanelerdeki doluluk oranlarının yüzde 106’lara vardığını hatırlatan Çelik, mahkûmların üç vardiya nöbetleşe uyuduğunu belirterek, “Adalete güven yüzde 15 seviyesinde. Guantanama işkence evi gibi tek tip kıyafetin gündeme gelmesi yanlış. Bu tek tip kıyafette Guantanamo benzetmesini de yanlış buluyorum. Darbecilerin göğsüne yabancı yazılarla ‘kahraman’ yazılmasının tedbiri öncesinden alınmalıydı” diye konuştu.

 

IMF BORÇ VERMEYEBİLİR!

Türkiye’nin bir an evvel gerçek gündemine dönmesi gerektiğine dikkat çeken Çelik şöyle devam etti: “Gerçek gündemimiz çöken ekonomidir, işsizliktir. Artık sürdürülemeyen iç ve dış borçtur. Bu hafta vergi rekortmenleri listesi yayınlandı. Kurumlar vergisinde ilk 10 rekortmenin 8’i banka. Rant ekonomisi budur. Osmanlı çökerken de en çok kazanan Galata bankerleriydi. İşte Türkiye’nin gerçek meselesi üreten değil tüketen ekonomi modelidir.”

 

“TARIM VE HAYVANCILIK BİTTİ”

Konu hakkındaki açıklamalarını sürdüren Çelik, “Tarım bitirilmiş, hayvancılık yok edilmiştir. Yapılan yanlış yatırımlar, yürütülen yanlış politikalar bizim gerçek gündemimizi oluşturmalıdır. Bütün bu yanlış politikalara rağmen herhangi bir önlem almak yerine daha da batıyoruz. Bu politikalarla devam edilirse ne yazık ki daha çok bataklığa gömüleceğiz. Türkiye’nin itibarı yerlerde. Türkiye artık IMF’nin bile borç vermeyeceği bir ülke haline geliyor” açıklamasında bulundu.

 

GAZOZ TEBRİĞİ

Bir kadının organik maddelerle katkı maddesi olmadan ürünün raf ömrünü uzatacak bir buluş gerçekleştirdiğini dile getiren Çelik, ifadelerini şöyle tamamladı: “Fakat olayın içeriğine bakmadan dışarıdan eleştiriler geldi. Bunu tasvip edemeyiz. Bu genç kızımız bir gayret ortaya koymuş. Türkiye’nin ve dünyanın GDO’lu ürünlerle ilgili sıkıntısını bilmeyen yok. Kızımızı bu gayretinden dolayı tebrik ediyoruz. Ayrıca Kocaeli’deki üreticilerimizi de desteklemek zorundayız. İzmit Gazozu’nu üreten ve geliştiren yerli girişimcilerimizi tebrik ediyoruz, destekliyoruz.”

12 Ağustos 2017 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR