Öğüt: Aday olursam seçimi kazanırım

CHP’den Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmayı planlayan Ensar Öğüt, partisi tarafından aday gösterilmesi halinde seçimi kazanacağını...

BÜYÜT

CHP’den Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı olmayı planlayan Ensar Öğüt, partisi tarafından aday gösterilmesi halinde seçimi kazanacağını söyledi


CHP Ardahan Milletvekili, Gebzeli işadamı Ensar Öğüt, Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olup olmamayı, bu kez evim dediği Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’ndaki parti önde gelenlerine ve temsilcilerine sordu. Bizzat kendisi tarafından davet ettiği 160 kişilik toplantıya, 300’ün üzerinde partili katılınca, toplantı izdihama dönüştü. Öğüt, salona “oyna dik oyna” Karadeniz şarkısı ve alkış tufanı eşliğinde girdi. CHP Gebze ilçe Konferans Salonunda gerçekleşen ve dört ilçe başkanın da tam kadro katıldığı danışma toplantısında, son yılların en büyük ve coşkulu toplantısı gerçekleşti. Toplantıya, CHP’nin dört ilçedeki önde gelenleri tam kadro katıldı.

AKP’YE YÜKLENDİLER

Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, Darıca İlçe Başkanı Selman Kösali, Çayırova İlçe Başkanı Rasim Meriç, Dilovası İlçe Başkan Vekili İrfan Ertürk’ün da katıldığı toplantıda ilk sözü alan Sedat Tatar, CHP aday adaylarına övgüler yağdırdı. Uzun bir konuşma yapan Darıca İlçe Başkanı Selman Kösali de AKP’ye yüklenip, CHP’nin adayı kim olursa olsun tek vücut olmaları için çağrıda bulundu. İlçe başkanları, tüm aday adaylarını sahiplendiklerini ifade ederek, Ensar Öğüt’e övgüde bulundular.

EVİM, AİLEM NE DİYOR?

Alkışlar arasında kürsüye gelen Ensar Öğüt, “Kocaeli Büyükşehir belediye başkanlığına aday olmam için her taraftan istek var. 27 gündür birçok ilçeyi dolaştım. Ben bu bölgeden çıktım. Şimdi sıra evime geldi. Dört ilçemizden 160 arkadaşımı davet ettim. Sağ olsunlar, ulaşamadıklarımda gelerek beni onurlandırdı. Sizlere sormadan, onay almadan yola çıkmam. Çünkü, kendi evini ikna edemeyen, çevresini hiç ikna edemez. Önemli olan adayım diye ortaya çıkmak değil, partililerde ve halkta karşılığımız var mı, seçimi Ensar Öğüt alabilir mi diye bunu test etmektir. Buradaki ilgiden bu seçimi alacağımız mesajını alıyorum. Siz arkamda olduğunuz zaman ben kafa mı değil gövdemi koyarım bu yola”dedi.


SIRA HALKA SORMAYA GELDİ


Siyasete Gebze ve Kocaeli’de başladığını anlatan Ensar Öğüt, hem ülke hem de Kocaeli’de AKP’nin 10 yılını değerlendirip, eleştirilerde bulundu. Seçimlerde İzmit’in yanı sıra Gebze’nin Büyükşehir Belediyesini kazanmasında kilit rol oynayacağını söyleyen Öğüt, “Aday olmamız durumunda Gebze halkının arkamda duracağına inanıyorum. Bunu görmek içinde yakında mahallere ineceğim. Bir de onlara soracağım.”diye konuştu. Öğüt, partililerin adaylığı ile ilgili sorularını da yanıtladı. Öğüt aday olması durumunda seçimi kazanacağına inandığını, kendisi değil başka biri olsa bile tüm gücüyle aynı şekilde partisi için çalışacağını söyledi.

ÖĞÜT’ÜN TOPLANTISINA
KİMLER KATILDI?

Mehmet Emin Akın, Gebze aday adayları Av. Yüksel Genç, Nilgün Aydın, Darıca aday adayı Yakup Törk, Dilovası adayı Ercan Dalkılıç, Av. Saide Arslan, Sedat Tüze, Timur Koç, Mustafa Kaya, Gülabi Kaya, Abdullah Yılmazel, Güner Anlar Baş, Abdullah Yılmazel, Basri Efendi, Kenan Üner, Salih Işık, Kadir Honca, Gülabi Kaya, Kıymet Ayan, Süleyman Başak, Cemal Dursun, Kaykal Kaya, Bahadır Azizoğlu, Abdullah Yılmazel, İbrahim Aktaş, Fatma Şahin, Necati Altunkaynak, Ahmet Atayşen, Nuray Birinci, Baki Tatoğlu, Musa Yılmaz, Ali Fuat Bilir, İsmet Kara, Oruç Gökbulak, Musa Haydaroğlu, Yılmaz Uçak, Talat Sayılgan, Sedat Tüze, Cihangir Orhan, Metin Baytöre, Sebahat Belek, Adnan Üner, İsmail Hakkı Bülbül, Kadir Honca, Ali Koç, Yaşar Balcı, İsmail Sönmez, Durmuş Kamışlı, Talat Osmanoğulları, Murtaza Doğanyılmaz, Necati Dursunoğlu, Farız Balıçı, Özcan Aktaş, Ekber Yılmaz, Ali Asker Yavuz, Ömer Çimen, Lütfü Topal ve üçyüzün üzerinde kanaat önderi katıldı.

06 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR