İzmit’te kursiyerlerin eserleri göz kamaştırdı

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde açılan İZMEK kursiyerlerinin eserleri göz kamaştırıyor. Leyla Yıldız nezaretinde açılan ve 18...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde açılan İZMEK kursiyerlerinin eserleri göz kamaştırıyor. Leyla Yıldız nezaretinde açılan ve 18 kişinin katıldığı mozaik kursu öğrencileri el emeği göz nuru eserlerini Sanat Sokağı’nda sergilediler.

3 gün süren serginin açılışına kursiyerlerin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın, İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Aydın ,İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür vekili Erdoğan Alkan katıldı. İZMEK kurs binasında açılan mozaik kursuna katılan kursiyerlerin farklı objelerden oluşan eserleri büyük ilgi gördü. Tablolar, ahşap objeler, aynalar, seramik objelerden ve daha birçok örnekler yapılarak mozaik jel, mozaik taşlardan, doğal taşlar, çakıl taşları, dekoratif boncuklar, deniz kabukları, kum, düğme ve kırık camlara kadar her türlü malzemelerle süslenerek ortaya çıkan ürünlerin sergisini gezenler kursiyerlere tam not verdiler.

43 KURS MERKEZİ
Mozaik genelde dış cephelerde, kubbelerde, tavan süslemelerinde kullanılan en eski sanatlardan biri olması yanında günümüzde daha çok dekoratif süslemelerde kullanılıyor. Mozaik kursunun İZMEK bünyesinde ilk kez açıldığı öğrenildi. İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığında 43 kurs merkezinde açılan kurslara 8143 kişinin devam ettiği öğrenildi.

03 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR