İzmit’in 7 köyü altyapıya kavuştu

Köylerin yaşam kalitesini artırmak için yatırımlarını program çerçevesinde sürdüren Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, İzmit il...

BÜYÜT

Köylerin yaşam kalitesini artırmak için yatırımlarını program çerçevesinde sürdüren Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, İzmit ilçesine bağlı Çubuklu Osmaniye, Durhasan, Solaklar, Eseler, Çavuşlu, Karagöllü ve Hasanoğlu (Emirhan) köylerini kanalizasyon altyapısına kavuşturdu.

ESELER KÖYÜNDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Projenin tamamlanması nedeniyle Eseler köyünde bilgilendirme toplantısı düzenleyen İSU Genel Müdürlüğü, vatandaşlar ile bir araya geldi. Eseler köyü merkez kıraathanesinde düzenlenen toplantıya İSU Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. H.İbrahim Kahraman ve Aziz Temiz, Genel Müdür yardımcıları Fatih Yürük ve Alaeddin Alkaç, Daire Başkanları Hasan Fitoz ve Nafiz Kızılkaya, İzmit Şube Müdürü Ali Sağlık, Yatırım İnşaat Şube Müdürü Celal Doğan, Eseler Köyü Muhtarı Sadık Savurtaş, Çubuklu Osmaniye köyü muhtarı Kadir Gürkan, Durhasan – Solaklar köyü muhtarı Burhan Tuğtekin ve Emirhan köyü muhtarı Saim Güngör ile köylerde oturan vatandaşlar katıldı.

HASTALIKLAR GÖRÜLMÜYOR
Toplantının açılış konuşmasının yapan Yönetim Kurulu Üyesi Dr. H.İbrahim Kahraman, kurum olarak köylerin yaşam kalitesini artırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Yaptıkları altyapı yatırımları ile köylerde yaşanan değişikler hakkında bilgi veren Dr. Kahraman, insanlara sağladıkları sağlıklı ve arıtılmış içmesuyunun yanı sıra atıksuların arıtılması çalışmaları sonucu eskisi gibi enfeksiyon hastalıklarının görülmediğini söyledi.

7 KÖYE 2 MİLYON 360 BİN TL YATIRIM
Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük de, il genelinde kurum olarak yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi verdi. İSU Genel Müdürlüğü olarak son 8 yılda 637 milyon TL yatırım yaptıklarını belirten İSU Genel Müdür Yardımcısı Yürük, 2012 yılında yatırım miktarlarının da 127 milyon TL olduğunu söyledi. İl genelinde 26 ayrı projenin inşaat çalışmalarını sürdürdüklerini de ifade eden Yürük, Çubuklu Osmaniye, Durhasan, Solaklar, Eseler, Çavuşlu, Karagöllü ve Hasanoğlu (Emirhan) köylerini kanalizasyon altyapısına bağlamak ve sağlıklı altyapıya kavuşturmak için 18 bin 750 metre kanalizasyon altyapısı inşa ettiklerini ifade etti. Projenin 2 milyon 360 TL’ye mal olduğunu anlatan Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük, köyleri sağlıklı altyapıya kavuşturmanın ve çevre kirliliğinin önüne geçmenin mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR
Yapılan altyapı yatırımlarından dolayı teşekkür eden köy muhtarları da, artık atıksulardan kaynaklanan kirlilikten kurtulmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Derelerin artık temiz aktığına dikkat çeken muhtarlar, “Köylerimize değer katan altyapı çalışmalarından dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İSU Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.”dediler.

25 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR