Posco Assan TST’de Güney Kore ezgileri büyük ilgi gördü

Büyük bir ilgili ile takip edilen konsere fabrika çalışanlarının yanı sıra Güney Kore Ankara Büyükelçiliğine Kültür Ateşesi ve aynı zamanda Kore Kült...

BÜYÜT

Büyük bir ilgili ile takip edilen konsere fabrika çalışanlarının yanı sıra Güney Kore Ankara Büyükelçiliğine Kültür Ateşesi ve aynı zamanda Kore Kültür Merkezi Müdürü Dong Woo Cho ve Posco Assan TST CEO’su Dr.Jong Won Kwon katıldı.

 

Türkiye – Güney Kore ilişkilerinin geliştirilmesine her alanda katkı sunmaya devam eden Posco Assan TST kültürel alanda farklı bir etkinliğe daha imza attı. Geleneksel Kore enstrümanları ile gerçekleştirilen konserde sahne alan sanatçılar Güney Kore ezgilerinin yanı sıra Türkiye’den eserlere de yer verdiler.

 

Güney Kore’nin geleneksel kıyafetleri ile sahne alan sanatçılar; aynı zamanda Ajeng, Daegeum, Haeguem ve Janggu gibi yerel enstrümanlar ile ilgili de bilgiler verdiler.

 

Organizasyonun gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kore Kültür Merkezi Müdürü Dong Woo Cho, katkılarından dolayı Posco Assan TST CEO’su Dr. Jong Won Kwon’a teşekkürlerini sundu.

01 Aralık 2014 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR