KESK’ten Nevruz mitingi

KESK Şubeler Platformu doğanın uyanışı ve bahar bayramı olan Nevruz’u Dilovası Belediyesi’nin önünde ki meydanda saat 13.30’da miting şeklinde yapacak...

BÜYÜT

KESK Şubeler Platformu doğanın uyanışı ve bahar bayramı olan Nevruz’u Dilovası Belediyesi’nin önünde ki meydanda saat 13.30’da miting şeklinde yapacak. Dilovası’na gitmek için İzmit Halkevi’nden saat 10.30’da araç kalkacak. Nevruz mitingine 10 bin kişinin katılması bekleniyor. Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş ve BES Şube Başkanı Akın Şişman’ın da katıldığı toplantıda basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Şube Başkanı KESK dönem sözcüsü Suca Omurca, “Yıllardır, tek dil, tek din, tek millet olarak formüle edilen Türk-İslam sentezinden beslenen siyasi iktidarlarca halkın dil, ırk, din, mezhep çeşitliliği görmezden gelinmiştir” dedi.


ŞİDDET VE BASKI POLİTİKALARI

Omurca, “Son dönemlerde barış ve toplumsal uzlaşı için umutların yeniden yeşerdiği bir süreç yaşanmasına rağmen, eşitlik, özgürlük ve demokrasi talep eden tüm kesimler şiddet ve baskı politikaları ile karşılaşmaya devam etmektedir. Sendikacıları, gazetecileri, siyasetçileri-seçilmişleri, avukatları, öğrencileri, kısacası insanca bir yaşam mücadelesi veren herkesi hedefine koyarak gözaltına alanların, tutuklayanların Kürt sorununun çözümü konusunda samimi olduğunu açıklamasının tek başına bir anlamı yoktur” ifadelerine yer verdi.


“OMUZ OMUZA OLALIM”

KESK olarak, 2014 Nevroz’unda savaşlar karşısında barışın, halklar arasında yaratılmak istenen düşmanlık duyguları karşısında kardeşliğin hakim olduğu bir Türkiye mücadelesini güçlendirmek için bütün kamu emekçilerini dayanışmaya, hak ve özgürlükler mücadelesinde yan yana, omuz omuza olmaya çağırıyoruz” diyerek Nevruz’ın barış, eşitlik, özgürlük ve kardeşlik köprüsü olması gerektiğini söyledi. 

21 Mart 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR