Fatma Kaplan Hürriyet, denizleri andı!

Hürriyet, 6 Mayıs 1972 günü sabaha karşı egemen güçler tarafından idam edilen 3 yiğit halk çocuğunun katledilişinin üzerinden tam 44 yıl geçtiğini be...

Hürriyet, 6 Mayıs 1972 günü sabaha karşı egemen güçler tarafından idam edilen 3 yiğit halk çocuğunun katledilişinin üzerinden tam 44 yıl geçtiğini belirterek “Üç fidan 6 Mayıs sabahı darağacında katledilirken, dikilen idam sehpası aslında üç fidanı değil Türkiye'yi infaz etti” dedi.

 

ZİHNİYET DEĞİŞMEDİ

“Siyasal iktidarların yargılarının değişmediğini biliyoruz” diyen Hürriyet, “O yıldan bugüne hükümetler değişmiştir ancak siyasal zihniyet asla değişmemiştir. Bugünün gençliği Denizlerden aldıkları mirasla yeryüzünü daha da ışıtmak için önemli bir aydınlanma noktası olacaktır” şeklinde konuştu.

 

NE DENİZLERİ NE DE SOMA’YI UNUTTUK!

Faşizme inat bugünün ülkemizin devrimci kuşağı yeni nesillerine onların isimlerini vermeye devam edeceğini ifade eden Hürriyet,  “Biz, ne Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını, ne Gezi’de öldürülen gençleri, ne Madımakta yakılan insanları ne de Soma’da yitirdiğimiz madencileri unuttuk! Hepsi yüreklerimizin kanamaya devam eden yarası olarak durmaktadır” dedi.

 

DENİZLERİ ANMAK AĞLAMAK DEĞİLDİR

Hürriyet son olarak, “Ölüm anında bile ailesini devrimciliğinin olanca ateşiyle kucaklayan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan; bir anda meşaleye dönüştüler ülkenin dört bir yanında. Denizler’i anmak onlar için ağlamak değildir. Yüreğinizi ve cesaretinizi ortaya koymaktır. Onları yüreğimizde yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

06 Mayıs 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR