Kılıçdaroğlu'ndan AKP'li yöneticilere ağır suçlama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Açıkça söylüyorum, AKP’nin yöneticileri, iktidar sahipleri terör örgütüne açıkça yardım ve yataklık yapmışlardı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Açıkça söylüyorum, AKP’nin yöneticileri, iktidar sahipleri terör örgütüne açıkça yardım ve yataklık yapmışlardır. Bütün cumhuriyet savcılarını da göreve davet ediyorum. İstiyorlarsa delil, bütün delilleri önlerine koymaya hazırız” diye konuştu. 


Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lenfoma tedavisi gören 7 yaşındaki Barış Akyürek’i ziyaret etti. Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu’ndan AKP’li yöneticilere ağır suçlama Kılıçdaroğlu, “Açıkça söylüyorum, AKP’nin yöneticileri, iktidar sahipleri terör örgütüne açıkça yardım ve yataklık yapmışlardır. Bütün cumhuriyet savcılarını da göreve davet ediyorum. İstiyorlarsa delil, bütün delilleri önlerine koymaya hazırız” diye konuştu.


Ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Kim PKK’ya destek veriyorsa biz onu PKK’nın bir yan unsuru olarak görürüz. İster meşru bir organ olur, ister gayrimeşru bir organ olur. Meşru organların terör örgütleriyle ilişki kurmalarını asla ve asla kabul etmeyiz. Bunu her yerde, her ortamda söyledik ifadelerini kullandı.

 

11 Şubat 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR