Karaosmanoğlu Belediye Başkanlarını iftarda ağırladı

11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayı münasebetiyle Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eski belediye başkanları ve meclis üyelerini Ant...

11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayı münasebetiyle Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eski belediye başkanları ve meclis üyelerini Antikkapı’da düzenlediği iftar sofrasında ağırladı. Gelen misafirlerini kapıda karşılayarak teker teker ilgilenen Başkan Karaosmanoğlu, kurulan masalarda belediye başkanları ve meclis üyeleriyle yakından ilgilendi.

 

ice11-071.jpg

 

EMANET VERİLDİ

İftar yemeği sonrasında kapanan Akçat Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından dua yapılması sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu söz aldı. Başkan Karaosmanoğlu “Ramazan bereketli bir aydır iftar sofrasında bizleri bir araya getirmektedir. Bir araya gelmemin mutluluğunu huzurunu bizlere yaşattınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Zaman su gibi akıp gitmektedir. Bu görevler belediye başkanları veya meclis üyeliği hepsi halkımız tarafından bizlere verilen emanet görevlerdir” dedi.

 

ice22-029.jpg

 

GÜNÜ GELİNCE DEVREDECEĞİZ

Bizde büyüklerimiz gibi zamanı geldiği zaman bizlerden sonra ki gençlerime en güzel şekilde devredeceğiz diyen Başkan Karaosmanoğlu “Hayat devam edecektir. Yerel yönetici olmanın zorlukları vardır. Verdiği mutlukta vardır. Hizmetleriniz vardır. Yaptıklarını görmektesiniz. Hem bu dönemde hemde diğer dönemlerde belediye başkanlarımız tarafından kendi imkanlarınca günün zor şartları altında güzel hizmetler yapmışlardır. Taş taş üstüne kim koyduysa Allah ondan razı olsun. Gelemeyen arkadaşlarımız oldu rahatsızlıkları dolayısıyla gelemediklerini bildirdiler” açıklamasında bulundu.

 

BİR ARAYA GELDİK

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, içimizde en genç ve olgun belediye başkanımız vardır. Eski Belediye Başkanı Erol köse’ye söz veriyorum diyerek mikrofonu teslim etti. Bu anlamlı ve değerli akşamda sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum diyen Eski belediye başkanlarından Erol Köse ise “3-5 senedir belediye başkanımız iftar vesilesiyle uzun zamandır bir araya gelemeyen bizleri bir araya getirmektedir. Babalar günü, anneler günü diyorlar birer gün iftar yemeği de bir gündür. Bunlar bir günde kalmamalıdır” dedi.

 

ANTİKA YERİNE KALDIM

Bu birlikteliğimiz her zaman olmalıdır diyen Köse “45 sene önce belediye başkanlığı yaptım. İbrahim beyin doğduğu zaman ilçe yöneticiliği yapıyordum. Ülkemiz genelinde araştırın sağdan soldan da benim kadar eski politikacı kalmamıştır. Yani antika yerine kaldım. Hepimiz bir yerlere geliriz. Herkes etrafımızda dönebilir. Mesele o makamlardan ayrılınca sizleri kucaklayan size sevgi gösteren insanların olmasıdır” açıklamasında bulundu.

 

BU DÖNEMDE İTİBAR GÖRDÜĞÜMÜ GÖRMEKTEYİM

Şahsen kendimi çok şanslı hissediyorum diyen Köse “64 yık önce politikaya başladım. Belediye başkanlığı yaptım. Bir çok görevde bulunmama rağmen o dönemden daha çok bu dönemde itibar gördüğümü görmekteyim. Halkımızın siyasilerimizin, yenilerimizin eskilerimizim bana sahip çıktıklarını görmekteyim. Ondan dolayı çok mutluyum. Sizler bugün görevde bulunanlar abilerinize kardeşlerinize şefkat gösteriyorsunuz. Bunu devamını insanlık adına yapmak lazım. Hem de bir gün bizde geldik gidiyoruz diyerek bizlere nasıl davranırlar diyerek bakmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

GÖNLÜM HUZURLUDUR

Günler çok hızlı gitmektedir diyen Köse “64 sene nasıl gitti hatırlamıyorum. 45 sene önce belediye başkanıydım. 35 sene önce milletvekilliği yaptım. Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’nun dediği gibi delikanlıyım. İçki ve sigara içmiyorum. Hiç kimseyle de kötü olmadım. Politika yaparken parti ayrımı yapmadan görev yaptım. Eve gittiğim zaman içimden muhasebe yapacak durumda kalmadığım için mutluyum. Gönlüm huzurludur. Sizlerinde böyle huzur içerisinde senelerinizi geçirmenizi diliyorum. Görevleriniz bitince bizlerle kucaklaşacak durumları oluşturmanızı diliyorum” şeklinde konuştu.

Serkan BORLAK 

17 Haziran 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

cevizdereli - lazlar gürcüler al gülğm ver gülüm

Yanıtla . 0Beğen 17 Haziran 09:31
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR