Büyük Birlik Partisine iki milletvekili daha katıldı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Başiskele İlçe Teşkilatı düzenledikleri kahvaltıda yeni Milletvekili Aday Adaylarından Mehmet Korkmaz ile Ali Rıza Ayman’ı...

BÜYÜT

Büyük Birlik Partisi (BBP) Başiskele İlçe Teşkilatı düzenledikleri kahvaltıda yeni Milletvekili Aday Adaylarından Mehmet Korkmaz ile Ali Rıza Ayman’ı kamuoyuna ve partililere tanıttı.

BBP Başiskele İlçe Teşkilatı tarafından Emex Otel’de düzenlenen kahvaltıda İl Başkanı Rıza Güven Usta ve Başiskele İlçe Başkanı Ahmet Özkar, Milletvekilliğine adaylığını açıklayan Mehmet Korkmaz ile Ali Rıza Ayman’ı partililere tanıttı. Toplantıda konuşan İl Başkanı Rıza Güven Usta, “Önce kendi sorunlarımızı ve hatalarımızı giderip daha sonra iktidar partisinin hatalarını araştırırız. Büyük Birlik Partisi olarak bizler bizden yardım isteyene yardım yaparken mahcup halimizi hep gizledik. Bizi hep kavruk suratlı olarak gördüler, mahcup halimizi gören olmadı. İktidar partisi seçim çalışmalarında on bin üye katılımı yaparken biz sekiz yüz üye katılımı gerçekleştirdik ama biz elini taşın altına koyabilen üyeler ile çalışıyoruz dedi.

ÖNCE ADALET
İl başkanının ardından konuşma yapan eski İl Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Mehmet Korkmaz “Büyük Birlik Partisi olarak idam cezasının tekrar geri gelmesini istiyoruz. Anayasayı değiştirip, hukukun üstünlüğü ve adaletin tesisi lazım, bizim için önce adalet” dedi. Korkmaz, “Suç işleyenler 5 – 10 yıl içeride yatıp çıkıyor ve bu durumda halk tedirgin oluyor. Büyük Birlik Partisi olarak, Türkiye’yi yeniden inşa edip kanunlar tekrar gözden geçirilecek ve kanunları netleştireceğiz. Ekonomik ve bölücü teröre dur diyeceğiz, caniler aramızda dolaştığı sürece rahat olmayacağız. Ülkemizde fuhuş serbest hale geldi ve boşanma olayları arttı.” şeklinde konuştu.

PADİŞAHLIK BİTİYOR
Korkmaz’ın ardından söz alan diğer aday Ali Rıza Ayman ise, “Rahmetli liderimizi kaybedeli 2 yıl oldu, bayrağı bizler devraldık. Başiskele İlçe Yönetimi olarak ilçenin sıkıntılarını araştırıp gündeme getiriyoruz. İlçemizde ulaşım başlı başına büyük bir sıkıntı, vatandaşlar İzmit’e gelebilmek için duraklar da dakikalarca bekliyor. Bu konuyu Hüseyin Ayaz’a bildirdik ve üzerinden bir yıl geçmesine rağmen bu konu ile ilgilenmedi. Haziran ayı yapılacak olan seçimlerde halkımız sandıkta cevabı verecektir. Artık padişahlık dönemi sona eriyor.

Mehmet Korkmaz kimdir?
1957 Trabzon doğumlu olan Mehmet Korkmaz, Ankara Ticaret ve Turizm Yüksek Öğretmen Okulu mezunu. Evli ve 3 çocuk babası. 1992 yılında siyasete başladı. Bu zamana kadar 2 dönem il başkanlığı görevinde bulundu. Korkmaz, iki kez de belediye başkan adaylığında bulundu.

Ali Rıza Ayman kimdir?
1980 Başiskele doğumlu olan Ali Rıza Ayman lise mezunu. İnşaat sektöründe çalışıyor. Evli 1 çocuk babası. BBP çatısı altında 8 yıldır siyasetle uğraşıyor.

04 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR